Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A TB-nek csak személyesen a...

A TB-nek csak személyesen a helyi APEH irodában lehet utánakérdezni?

Figyelt kérdés

Kicsit megzavarodtam, voltam benn csekket kérni, be is fizettem 2 és fél hónapot, erre egy héttel később levélben szintén küldték a csekkeket... Mennyi a befizetés átfutási ideje? Előfordulhat, hogy nem érkezett be a pénz? Vagy ennyire "jófejek" lennének, hogy küldenek plusz csekkeket, hogy fél év múlva se kelljen bemenni újakat kérni?

Jó lenne tudni, mi a helyzet, mert nődokihoz kellene mennem hamarosan... Maximum ott kiderül, mi a helyzet, tudom... Csak jó lenne valami "adatbázis" vagy bármi...


2013. márc. 3. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor bejelentkezel, mindig adnak ott helyben egy pár csekket, hogy rögtön el tudd kezdeni fizetni, még mielőtt megkapnád az egész évre való csekkmennyiséget postán.
2013. márc. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nyiss egy ügyfélkaput és meg tudod nézni az adófolyószámla kivonatodon, hogy hogy állsz a befizetésekkel.

Ha be vagy jelentkezve eü,szolg.járulék (TB) fizetésre, az orvosnál nem lesz gondod akkor sem, ha esetleg el vagy maradva a fizetéssel.

2013. márc. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hónap különbséggel kétszer küldték ki az éves csekk mennyiséget, annak ellenére, hogy mindig átutalással fizetek... Szóval szerintem ész nélkül küldözgetik.
2013. márc. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Ketteske válaszából véletlenül lemaradt, hogy az orvos ugyan ellát, de leadja a drótot az OEP-nek, hogy igénybe vettél eü ellátást. Ott pedig némi idő elteltével ugyan, de feldolgozzák az adatokat, megnézik kinek nem volt érvényes TB-a, és attól adók módjára behajtja utólag a NAV az ellátás teljes költségét, plusz a büntetési díjtételeket. (leánykori nevén APEH) Az már igen húzós tud lenni.
2013. márc. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Négyeske kicsit tájékozatlan.


"Mi a különbség

a TAJ-SZÁM ÉRVÉNYESSÉGE és a TAJ-SZÁMHOZ KAPCSOLÓDÓ JOGVISZONY

ellenőrzése között?

(szakellátás)

• Ha a beteg mint jogosult nem szerepel az OEP jogviszony-nyilvántartásában, ebben az esetben a TAJ-számmal rendelkező betegtől nem lehet az ellátásért külön pénzt kérni, vagy az ellátást megtagadni! Az APEH a betegtől előzetes vizsgálat után az esetlegesen elmaradt járulékot hajtja be (nem az ellátás költségét)!"

[link]

A különbség a TAJ és a jogviszony között

Szakellátást nyújtó szolgáltató részére


Az orvos a kérdező esetében nem ad le drótot senkinek, mert a kérdezőnek érvényes a Tbje, mivel be van jelentkezve Tb fizetésre.

" kinek nem volt érvényes TB-a, és attól adók módjára behajtja utólag a NAV az ellátás teljes költségét"

Mint ahogy a hivatalos OEP tájékoztató írja, akinek van érvényes TAJ száma, annak nem kell kifizetnie az ellátás költségét akkor sem, ha nem lenne érvényes TBje.


"plusz a büntetési díjtételeket"

Ezzel valószínűleg a bejelentési kötelezettség elmulasztásának bírságára gondolsz, amit nem nagyon szoktak kiszabni, még akkor sem, ha a NAV jön rá, hogy az illető nem volt bejelentkezve, nemhogy a kérdező esetében, akinél ez nem áll fenn, mivel bejelentkezett.

2013. márc. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!