Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hallgatói jogviszonymegszűnés...

Hallgatói jogviszonymegszűnés + TB járulék?

Figyelt kérdés
Egyetemre jártam, de februárban megszűnt a hallgatói jogviszonyom, diák igazolványom márc. 31-ig volt érvényes. Szeptembertől OKJ-s képzpsre járnék majd, ha addig nem dolgozom, kell TB-t fizetnem(vagy bármi mást)? Ezt hol kell intézni és mennyi havonta?

2013. ápr. 21. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Februárbn melyik nap szünt meg? Mert onnantól rá kell számolnod 45 napot, és onnantól kezdve kell magadtól fizetned. Napi 222 Ft. (Havi kb. 6.700-ra jön ki). Mindig hónap 12-éig kell fizetni az előző havit. A NAV-ba bemész, bejelented magad, adnak formanyomtatványt és csekket is.
2013. ápr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Február 6-án, azaz több mint 45 napja. Akkor kell valamit fizetni a késés miatt is vagy csak visszamenőleg?
2013. ápr. 21. 22:26
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
A késés miatt nem kell. A NAV-nál kiszámolja neked az ügyintéző, h mikortól kell (febr.6-tól a 45.naptól), és ad hozzá csekkeket.
2013. ápr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15%
Huh, csak nem kell fizetni, ugye?
2013. ápr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%
Hoppá, későn frissítettem az oldalt. Itt megkérdezném, hogy engem lassan bejelentenek 4 órás munkaidőre, és feb. 8-án járt le a jogviszonyom. Akkor márc. 23-tól be kell fizetnem?
2013. ápr. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Május 15-ig nem kell fizetned:


"A tanulók és a nappali tagozatos hallgatók a tanulói, hallgatói jogviszonyuk kezdetétől a diákigazolványra való jogosultság megszűnéséig jogosultak egészségügyi szolgáltatás igénybevételére. A diákigazolványra való jogosultság a tanulói jogviszony megszűnése esetén a megszűnést követő október 31-ig áll fenn.



A hallgató, ha a hallgatói jogviszonya az I. félévben szűnik meg, akkor a megszűnést követő március 31-ig, ha a II. félévben szűnik meg, akkor a megszűnést követő október 31-ig jogosult diákigazolványra.


Egészségügyi szolgáltatásra azonban ezt követően 45 napig még továbbra is jogosultak."


[link]


Ha május 15-ig egyéb jogon nem leszel jogosult az eü. ellátásokra, akkor

Vagy

Bejelentkezel egészségügyi szolgáltatási járulék fizetésre a NAVhoz a 13T1011-es nyomtatványon május 16-i kezdő dátummal (a nyomtatvány a honlapjukról letölthető)

Ha csekken szeretnéd fizetni, nem utalással, akkor a "csekk" nevű nyomtatványt is letöltöd éd kitöltöd.

Mindkét nyomtatvány beküldhető ügyfélkapun keresztül.

Ha nincs még ügyfélkapud, bármelyik okmányirodában vagy kormányablaknál nyithatsz.

Ügyfélkapun keresztül az EBEV szolgáltatásokban megnézheted az adófolyószámla kivonatodat is (azon megtalálod a fizetési előírásokat és a befizetéseket is adónemenként)

Vagy

Regisztráltatod magad a munkaügyi központban és a helyi önkormányzatnál kérelmezed a TBd rendezését rászorultsági alapon. (ha elmúltál már 20 éves, a szüleid jövedelme nem számít a rászorultság vizsgálatánál)

Ennek a feltételeit a szociális törvényben találod meg (az is fenn van a neten)


tegnap 23:29-es:

Ha május 16 előtt lesz munkaviszonyod, akkor nem kell semmit sem fizetned.

Ügyfélkapun keresztül a TAJ szolgáltatásokban a biztosítási jogviszony lekérdezésénél meg tudod nézni, hogy be vagy-e jelentve (néhány napos csúszás gyakran előfordul, tehát ha be is jelentettek, nem biztos, hogy azt már másnap látod)

2013. ápr. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszsönöm szépen a segítséget!
2013. ápr. 22. 18:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is nagyon köszönöm, azt hiszem május 10-étől be leszek jelentve.
2013. ápr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pontosan ahogy a ma 07:17-es írta, hiába lett lepontozva.

Én tavaly júniusban végeztem és a NAVnál ugyanezt a tájékoztatást kaptam. Dec.16-tól rendezte az önkormányzat a TBm, a szüleim jövedelme nem számított, hiába élek velük.

2013. ápr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!