Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A biztosító átvert, tehetek...

A biztosító átvert, tehetek valamit?

Figyelt kérdés

Volt egy villámkárom ahol elvesztettem a munkaeszközöm. Egy elég drága 200 000 forintos gépről volt szó. Természetesen biztosítva volt, de a biztosító telefonban azt mondta hogy 165000 forintra becsülte fel a károm, hogy ennyit térít.


Ma kaptam tőlük 130000 at a károm térítésére. Átverve érzem magam. Tudok valamit tenni ellenük?


2013. máj. 23. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínüleg 165000 forintra becsülte a gép értékét, ebből megtérített 130000-et és 35000 az önrész
2013. máj. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem. A gépem felbecsülték 200000ra (az alapján mennyiért tudnám pótolni) és a káromat ennyire ítélték meg. Elfogadtam. 35öt talán még összekapartam volna valahogy.


A telefonban 165000 ft megtérítéséről beszélt nekem a gépemért. Természetesen (hálelúja a telefonnak) erről nincs semmi bizonyítékom papírt meg nem kaptam erről tőlük. Elkérték a számlaszámomat is és természetesen nem arra a számlára utalták a pénzem amire kértem így az ottani díjak levonása is elég sokba fog nekem kerülni az utalgatás és a többi.


Ráadásul fogalmam sincs hogy mit tegyek ezek után. ekkora különbséget kifizetni nem tudok. Kb egy pár hete amióta ezt "gyorsított eljárásban" intézik (milyen lehet a normál?) vissza kellett mondanom minden megrendelésem.

2013. máj. 23. 09:36
 3/6 A kérdező kommentje:
most abban reménykedek hogy olcsóbban is tudom pótolni
2013. máj. 23. 09:36
 4/6 anonim ***** válasza:

ezeknek írjál. Pont a biztosítós témákra vannak ráállva. Bár mondjuk 200.000 Ft-os témával lehet nem foglalkoznak annyira mert nincs benne elég hasznuk.


[link]

2013. máj. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De mindenekelőtt menj be és kérdezz rá, hogy ez miért van így, mert lehet, hogy csak elírták a dologt valahol - feltűnő, hogy a 200000 és a 165000, valamint a 165e és a 130e között is 35e forint a különbség
2013. máj. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is bemennék minden papírral együtt tisztázni a dolgot. A telefonbeszélgetést meg valószínűleg rögzítették, ezt is le lehet kérni.
2013. máj. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!