Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » 2 napja megkötöttem az Aegonná...

2 napja megkötöttem az Aegonnál a házbiztosításomat! Ma reggelre csőrepedésem lett. Szét kell túrni a fürdőt meg a környékét. Beázott valahol a fal. Elhiszik ezt majd nekem?

Figyelt kérdés
Végül is mi garantálja,hogy pont ne akkor repedjen meg a cső hanem a biztosítás megkötése után 2-3 évvel?

2013. júl. 17. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Semmi, ezért átb@s zás minden biztosítás. Ha fizetnéd 3-4 éve, akkor is kimagyaráznák, hogy miért nem jár neked a pénz.
2013. júl. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne beszélj már hülyeséget, a biztosítás nem felesleges. De ezek szerint neked még nem fizettek. Örülj neki, valószínűleg nem is volt még szükséged rá.


Kérdező: ha már biztosítva vagy és erre is kiterjed akkor tök mindegy mikor történik. Ez ilyen emberi hülyeség, hogy ha 20 éve fizet valaki egy biztosítást, akkor azt is elvárja, hogy olyanra fizessen a biztosító amire nem vállalt kockázatot. Ha pedig csak 2 napja kötött akkor azt se meri elkérni ami tényleg jár. Pedig a valóságban ugyanannyi joga van mindkét esetben.

2013. júl. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
pedig felesleges a biztosítás! nekem a csőtörésre kijött a kárfelmérő disznó és adott 11.000 Ft-ot! holott jóval nagyobb volt a károm. közel 100.000-be került a fürdő! erre benyög egy ekkora összeget, hát bekaphatja. le is mondtam a biztosítást a pi*ába.
2013. júl. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"pedig felesleges a biztosítás!"


aha és ha összedől a házad akkor meg majd segítsen az állam, önkormányzat meg bárki más mert neked nem kellett biztosítás?

2013. júl. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Pataki Éva ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Több mint egy évtizede biztosítózom.Természetesen nem felesleges a biztosítás, és a megkötés után másnap 0 órától él a biztosításod, és mindenre fizet ami a szerződésedben van. A csőtörés alapból benne van mindegyikben.Nekem volt egy ügyfelem,aki megkötötte, másnap kirabolták az utcán, pénzét, iratait elvitték. Sírva jött be hozzám, hogy elmesélje, bár sajnálkozott hogy "biztosan nem fizetünk" természetesen fizettünk.Aki pedig elégedetlen a kár kifizetésével, kérhet egy felülvizsgáló kárszakértőt, aki újra felméri a kár lehetséges összegét. Ha az első kárszakértő helytelenül állapította meg a kártérítés összegét, a biztosító az új vélemény alapján kipótolja.Sajnálom hogy még sokan gondolják úgy hogy felesleges a biztosítás, és baj esetén elvárják hogy valaki hátha segít.Először önmagunkon kell, és akkor mások is szívesen segítenek ha tudják hogy mi is megtettük ami tőlünk telt. Üdv Éva

2013. júl. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves Éva:


Nekem édesapám betegség következtében elhunyt, a biztosító mégsem fizetett, pedig fizette a biztosítását. Egyszerűen a biztosítást közvetítő ügynök meghamisította az orvosi nyilatkozatot.


Volt egy csőtörésünk az új házunkba, amire a biztosítás kiterjedt, viszont a biztosító nem fizetett, arra hivatkoztak, hogy ez nem az ő felelősségük, hanem a kivitelezőé, mert nem telt még le az 5 év a használatba vétel óta.


Most így mire kössek biztosítást? Főleg úgy, hogy a biztosítás abszolút nem racionális döntés.

A biztosítási díj: várható kár összege * a bekövetkezés valószínűsége + a közvetítő jutaléka + a biztosító haszna >> biztosítási díjat fizetni irracionális gazdasági szempontból.

2013. júl. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"biztosítási díjat fizetni irracionális gazdasági szempontból"


NEM! Illetve igen, de csak ha van olyan sok biztosítandó ingatlanod, mint pl. az államnak. Mert ha minden állami épületet biztosítanának pénzért az olyan sokba kerülne, hogy abból bőven kitelik ha néha egy-egy épület (a sok közül!) néha beázik, kigyullad, összedől, akármi. Tehát ha rengeteg épületed van akkor valóban hülyeség biztosítást kötni.

(Akkor is hülyeség, ha összefog a falu, város és azt mondja: ha bárkinek bármi kára keletkezik akkor összedobja a lakók közössége. Így nem kell a biztosítók hasznát fizetni. Na de ilyen (nagy!) összetartó közösség nincs Magyarországon!)


Szóval az átlag embernek az egy szem házára igenis racionális döntés a biztosítás.

2013. júl. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 6os!


"Nekem édesapám betegség következtében elhunyt, a biztosító mégsem fizetett, pedig fizette a biztosítását. Egyszerűen a biztosítást közvetítő ügynök meghamisította az orvosi nyilatkozatot."

ejnye, itt milyen orvosi nyilatkozat lett meghamisítva?

szerződéskötéskor, vagy kifizetéskor?

simán nyert ügynek érzem...


"Volt egy csőtörésünk az új házunkba, amire a biztosítás kiterjedt, viszont a biztosító nem fizetett, arra hivatkoztak, hogy ez nem az ő felelősségük, hanem a kivitelezőé, mert nem telt még le az 5 év a használatba vétel óta."

Igen? kedves biztosító, mi vajon mire szerződtünk? mutassa meg kérem, hogy hol található a feltételekben ez az 5 év.. ja sehol?? akkor miért is nem akartok fizetni?

simán nyert ügy...



egyébként a biztosítónak van kockázatelbírálási joga. 15nap. Hallottam már olyanról, hogy a biztosító nem fizetett, inkább elutasította az ajánlatot... és ilyenkor indokolnia sem kell, hogy miért tette... nem az én ügyfelem volt, így nem néztem utána, hogy mit lehet tenni, de szerintem egy jó ügyvéd képes lenne kifizettetni a biztosítóval...

de nem hiszem, hogy itt szórakozni fog ezen... A díj azért legyen befizetve!

2013. júl. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!