Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Lakásbiztosító vajon megtéríte...

Empi kérdése:

Lakásbiztosító vajon megtérítené az elöregedett ázott ablak cseréjét?

Figyelt kérdés
2013. júl. 19. 10:09
 1/4 anonim válasza:

Nem. A lakásbiztosító a szerződésbe belefoglaltakat állja, ezek általában (a lakás "területére", nem értékeire vonatkoztatva) nagyjából a természeti katasztrófák, események következtében történt káreseteket jelentik, illetve a szándékos emberi károkozást (pl szomszéd gyerek berúgta az ablakot).

Érdemes tudni (ez eléggé biztosítófüggő), hogy nagyjából 20.000 forint kár alatt nem szoktak küldeni kárfelmérőt, csak szimplán számla ellenében perkálnak.


De kérdésedre válaszolva egyértelműen: nem hiszem, hogy olyan biztosítást fizetnél hóról hóra, ami állja az elöregedett ablakcserét. Ha egy vihar/huzat bevágja, és szétesik, azt igen.

Remélem segítettem!

2013. júl. 21. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem. Üvegkárt (tehát törést) is csak akkor, ha külön fel van tüntetve a szerződésben. De az csak akkor éri meg, ha értékes, hőszigetelt nyílászáróról van szó.
2013. júl. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hirtelen káreseményre (ablaktörés) fizetnek csak (legalábbis az én biztosítóm), természetes amortizációra nem.

Törés esetén: azt hittem, hogy kijönnek majd fotózgatni, megsaccolják, és adják a lóvét, hogy oké, ennyiből szerintük megjavíttathatom, vagy ablakcserébe beszámíthatom a pénzt.

De nem. Küldeni kell számlát 2 héten belül a bejelentéstől számítva tételes anyagköltséggel, meg munkadíjjal, aztán majd azt elbírálják, és vagy lesz valami, vagy nem.

Vagy ami még jobb opciót ajánlottak: Kiküldenek saját üvegest, az beüvegezi, oszt csókolom. Szerintem ezt kell választani, ha lehet.

(Viszont ablakkeret rohadást biztosan nem tudsz velük kifizettetni.)

2013. júl. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt hívják állagmegőrzésnek és ez a te kötelességed. Erre nem fizet a biztosító...
2013. aug. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!