Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Érdemes a biztosítást fizetni?...

Érdemes a biztosítást fizetni? Nagyon őszintén!

Figyelt kérdés
Biztosítosok /és mindenki/ őszinte válaszát is várnám/nem a betanult szöveget/.Mert, jó-jó, nagyobb baj ,baleset esetén ugyan fizet, de gyakran hallani ,hogy azt is csűrik-csavarják,hogy ne kelljen nekik fizetni...Meg aztán, van hogy hosszú évekig fizetik, és nem történik semmi/ ez nem baj/,akkor már ezt az összeget félre is lehetne tenni, nem?
2009. nov. 5. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen biztosítás?Élet? Lakás?Kötelező?

Van lakásbiztosításunk,tűz volt nálunk,a biztosító fizetett,ha nem lett volna,mentünk volna a híd alá.

Nem tennéd félre a pénzt,mert mindíg van amire bele kellene nyúlni.Ismered a mondást :Mindíg sz@rik a kutya valamit.

2009. nov. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Én lakásbiztosítást fizetek, szerintem az kell, hiszen legtöbb embernek ebben van az összes vagyona. Próbáltak már életbiztosításra is rábeszélni, de azt nem tartom semmire. Ismertem olyat, akinek volt, és le is járt, de volt aki a befizetett összeget alíg kapta vissza, volt aki annak a felét (a gazdasági váltságra hivatkozva). Esetleg nagy értékű autónál elgondolkodnék a casco-n, de sajnos nincs ilyen problémám.
2009. nov. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem lakásbiztosításom van, és szerintem érdemes fizetni. Kb. 2 hónapja egy nagy viharban, a szél felkapta a trambulinunkat, és arrébb hajította. Jeleztem a biztosítónak, hogy gáz van, kiszakad a védőháló a trambulinon, erre felhívtak, hogy postáznak 30e Ft-ot, ha elfogadom. Naná, hogy elfogadtam. Ha nem lett volna biztosításom, akkor mi lett volna?

Másik: A nyáron két helyen is kidöntötték a kerítésemet (autósok). Az egyik biztosító most elkezdett szórakozni velem, jeleztem a saját biztosítómnak, és mondták, hogy akkor ők fizetnek, és majd elintézik az autós biztosítójával. Szóval szerintem tényleg érdemes, mert sokszor sokkal többe kerülne a javíttatás, mint amennyit befizetsz biztosításként.

Olyan meg szerintem nincs, hogy évekig ne történjen semmi... :S

2009. nov. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Lakásbiztosításra gondoltam,de írhattok életb. és cascóval kapcsolatban is véleményeket.
2009. nov. 5. 12:19
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekünk lakásbiztosításunk van,szerencsére még nem kellett igénybe venni,de én öszintén nyugodtabban alszom,mintha nem lenne.Nekem megér a biztonságom havi 1500-2000ft-ot.
2009. nov. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

lakásbiztositás van,égett már le tetönk,ablaküveget is kifizeti ha olyan

kocsi ezeéves,arra csak amit muszáj

lakásbiztositásban van minimális életbiztositás is,külön csak öcsémnek van,iskola által

casco nagyondrága,párom összetörte rendesen a 2 éves kocsit,de még mindig olcsobb volt,mintha lett volna fizetve havonta a casco...

2009. nov. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lakásbiztosítást azt köss mindenképp. Nekünk is van. Volt egy csőtörésünk és 360000 ft fizetett :)
2009. nov. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Lakásbiztosítást mindenképp érdemes kötni, gondolj arra, hogy természeti katasztrófák idején is hányan lesznek hajléktalanok, mert nincs se biztosításuk, se pénzük a házukat rendbe tenni. Mi fizetünk havi kétezer forintot, és ezért újjáépítési áron van biztosítva a házunk, vagyis ha pl. leég, akkor annyi pénzt kapunk, amennyiből ma egy ugyanekkora házat a semmiből fel lehet építeni. Ekkora összeget ha évtizedekig félretennénk, akkor sem jönne össze egy házra való belőle, sőt egy tetőcserére sem lenne elég.
2009. nov. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

13:54 vagyok.

Még annyit, hogy nekünk már volt csőtörés a fürdőszobában, és a biztosító állta a teljes javítást, rendbehozást.

2009. nov. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja és még a szomszédos szobában a parketta felújítását is kifizette a biztosító, mert a kárfelmérő, aki kijött, rendes volt, és beírta, hogy az is a víztől ment tönkre.:)
2009. nov. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!