Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Abban kérnék segítséget, hogy...

Abban kérnék segítséget, hogy lakásbiztosítót szeretnék váltani. Az évfordulós váltásról lecsúsztam 2 héttel és a biztosító nem fogadja el a felmondásom, de már megkötöttem az újat. Nem szeretnék két biztosítást fizetni. Van megoldás a problémámra?

Figyelt kérdés

2013. szept. 25. 17:36
 1/6 anonim ***** válasza:
van: az új biztosítást felmondani... :(
2013. szept. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

Ezt nem értem. Évfordulós váltás? Van ilyen kikötés a szerződési feltételekben?

Én akkor mondom fel, és arra a napra a lakásbiztosításomat, amikor akarom. Nem is hallottam még ilyenről. Attól függetlenül még lehet...


Hát ne fizesd a régit, aztán majd ők mondják fel a biztosítást.:):):)

2013. szept. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Pataki Éva ***** válasza:
Sajnos tényleg az újat kell felmondani, mégpedig mellékelve hogy rendelkezel élő biztosítással. Ez esetben a befizetett díjat is visszautalják. A 30 napos felmondástól más senki nem tekint el, bírósági útra terelik a követelést.Lelkiismeretes üzletkötő pedig nem köti meg az újat, ha nem sikerült a régit időben felmondani. Üdv.PÉ
2013. szept. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Hát én sem tudtam erről a felmondási időről. Csak akkor tudtam meg amikor a régi biztosítóm elutasított erre hivatkozva. Sajnos.
2013. szept. 26. 16:38
 5/6 Markó Anita válasza:
Mindegyik határozatlan időre megkötött biztosítási szerződésnek van úgynevezett biztosítási évfordulója. Azt jó ha tudja mindenki, hogy az évforduló előtt 60 nappal lehet felmondani a biztosításokat legkorábban, és a felmondást 30 nappal az évforduló előtt a biztosító tudomására kell hozni méghozzá írásban.
2013. okt. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Anita:

"évforduló előtt 60 nappal lehet felmondani a biztosításokat legkorábban,"


ezt miért is?

2013. okt. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!