Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Biztosítóban dolgozom. Szakirá...

Biztosítóban dolgozom. Szakirányú végzettségem és sok éves múltam van már. Jelnlegi vezetőim félelmet, feszültséget teremtettek. Mindenkit mindenkivel összeugratnak. Már idegileg kikészítik a kollégákat is. Mit lehetne tenni ez ügyben?

Figyelt kérdés
2007. okt. 2. 07:36
 1/3 anonim válasza:
98%

SZia!

Mintha csak az én főnököm lenne. Oszd meg és uralkodj - ismerős gondolom. Főnököm folyamatosan feszültséget teremtett a beosztottak - vagyis közöttünk - között. Mivel egymással nem beszéltük meg a dolgokat, ezért haragudtunk egymásra. Aztán meguntam és odaálltam azok elé, akikről a főnököm nekem beszélt - ócsárolt - és megkérdeztem tőlük, hogy miért híresztelnek rólam ilyen dolgokat, mi rosszat tettem nekik. Erre ők elkerekedett szemmel azt mondták, hogy főnököm az ellenkezőjét mondta nekik, hogy én ezt meg ezt mondtam róluk. Kb. 1 évbe telt, mire annyira összeszokott a csapat, hogy nem hittünk semmit a főnöknek. Azóta mindent megbeszélünk a kollégákkal, ha hallunk valamit. MIndenki elkezdte a másik szemébe mondani a problémáját és megbeszéltük a dolgokat. Azóta nem használ az intrika, sőt még jobban összekovácsolódott a csapat. A főnököm meg rájött hogy nem használ az összeugratás.

Én azt mondom, hogy amint a főnök mond valamit a kollégáddal kapcsolatban menj oda a kollégához és kérdezz rá nyiltan. Én ezt tettem és azóta tudja mindenki, hogy őszinte vagyok és a főnök hazudik. Beszéljetek egymással nyíltan, persze vigyázz, mert mindig vannak besúgók, akik a főnöknek is visszamondanak dolgokat. Ne mondj rosszat, kritikát a főnöködről senkinek, csak kérdezz rá nyíltan azokra amit a főnöködtől hallottál.

2007. okt. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
97%

Más munkahelyet kersni...

Vagy leülni a kollegákkal, és megdumálni, hogy együtt többek vagytok, mint külön, és fogjatok össze a nagyok ellen

2007. nov. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
96%
Remélem azóta már máshol dolgozol vagy megoldottad a konfliktusokat. Egyébként én mindig azt mondom, hogy minden munkát érdemes és a biztosításközvetítést lehet is szabadúszóként űzni. Komplikáltabb a vállalkozói igazolvány miatt, de jobb, hogy nem kell fosfejekkel kínlódnod.
2008. jan. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!