Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Most akkor fizetik a TB-met,...

Istiii11 kérdése:

Most akkor fizetik a TB-met, vagy sem?

Figyelt kérdés

Több mint 3 éve nincs bejelentett munkaviszonyom, regisztráltam 2 hónapja munkanélküli központban. Fizetni ugye nem fizetnek semmit, mert nincs mi után, tanfolyamot, átképzést sem biztosítanak. Állást egyenlőre nem találok. De szeretném, hogy legen TB-m.

Kérdésem: ha munkanélkülin vagyok akkor fizetik helyettem ez idő alatt, vagy nekem kell fizetnem, hogy ha esetleg lerobbanok megkapjam a NEM alapellátást az orvosnál..

Válaszokat köszönöm!



2013. okt. 14. 15:44
 1/5 anonim válasza:
az önkormányzatnál lehet igényelni, ot elmondják,hogy milyen feltételekkel lehet!
2013. okt. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nem fizetik helyetted, Neked kell rendezned vagy besétálsz az önkormányzathoz és kéred, hogy fizessék 1 évig
2013. okt. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pontosabban a Járási hivatalban lehet ezt elintézni. Kisebb településeken ez az önkormányzat része. Max 1 évig fizetik helyetted. Havi 6600 Ft


Az elmaradt tartozást is be kell majd fizetned. Amint rájönnek a NAV-nál, kiszámlázzá egy minimális késedelmikamattal. Ha 3 éve nem fizeti senki az azt jelenti hogy kb 220.000- 240.000 ft-tal vagy elmaradva + kamat. Kb 5 évente legalább egyszer mindenki leellenőriznek a NAV-nál szóval a következő 2 évben számíthatsz a dologra.

2013. okt. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Uhh, ezzel most nem nyugtattál meg, de mindenképpen utánajárok, mert ha tényleg ennyit kell utólag kifizetnem... na hát az nem esne jól most.

Köszönöm a választ!

2013. okt. 15. 09:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb a NAV-nak feltűnik, hogy az elmúlt időszakban senki nem fizette utánad, és ezt neked fogják kiszámlázni, kamatostól. Sajnos láttam már nem egy ilyet, mert olyan helyen dolgozom... Minél előbb kérj egy igazolást a munkaügyiből, és azzal menj el a helyi polgármesteri hivatalba, és ha szerencséd van, átvállalják, de csak attól a naptól, amikor ott kérted.
2013. okt. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!