Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ez szerintetek jó lakásbiztosító?

Ez szerintetek jó lakásbiztosító?

Figyelt kérdés
Van tapasztalatotok az Astra Biztosítóval? Lakásbiztosításra adtak jó ajánlatot, gyakorlatilag minden biztosítási esemény szerepel az ajánlatban. Gondolom a számlát kiválóan tudják küldeni, csak kérdés, ha gond van, mennyire lehet rájuk számítani, mennyire korrekt és gyors a kárintézésük, mennyit kell küzdeni velük, hogy a jogos kárt kifizessék?
2013. dec. 9. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Két dolog:

1. A biztosító mindenre fizet amelyre kockázatot vállal. Lásd biztosítási feltételek.

2. A károkat tudni kell bejelenteni.


Ha egy biztosító nem fizet, kizárólag a fenti 2 dolog miatt van, persze a legtöbb csalódott ügyfél erről hamar elfeledkezik.


Amúgy pedig azok mindig hangosabbak akiknek nem rendezték megfelelően a kárukat, mint azok akiknek igen, magyarán olyanokat nem fogsz olvasni, hallani, hogy "de tök rendesek voltak, mindent kifizettek", de a negatív tapasztalatokat szinte mindenki tud mondani.


Javaslom, olvasd át a szerződés feltételeit, és ez alapján dönts.

2013. dec. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogyan kell kárt "jól bejelenteni"? Jártam én már úgy, hogy jogos követelésemet nem fizette ki egyik nagynevű csak pereskedés után fizetett ki, mert jogos volt az igényem...
2013. dec. 10. 13:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Az ASTRA román biztosító. Nincs helyi képviselete, vagy TE személyesen beszéltél az üzletkötővel ? Ha csak telefonon, meg interneten lehet őket elérni és valaki mégis olyan céggel köt szerződést, az valóban a kár bejelentésénél is magára marad. És igaza van az előttem írónak " tudni kell kárt bejelenteni ". Ez is egy szakma,amit nem lehet számítógépből megtanulni, tapasztalat kell hozzá.Csak sajnos a magyar ezzel is úgy van mint a focival "mindenki ért hozzá" .
2013. dec. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Jól bejelenteni egy kárt úgy kell, hogy a káresemény bekövetkezésének körülményei összhangban legyenek a fedezett kockázattal. Nem tudom érted -e? :)

Példa:

Szellőztetsz és a huzat bevágja a szobaajtót, kitörik az üveg. Hiába üvegkár, nem térít: a szellőztetés szándékos magatartás, mindent el kell követned (gondosság) a kár bekövetkezésének megelőzéséért (be kell csukni az ajtót)

De ha azt mondod: takarítás közben kiütötted a seprűnyéllel, akkor ez nem szándékos, hanem véletlen cselekmény nyilván, így ez kifizethető káresemény.

Oké már valamennyire?

Most ez persze példa volt, egy 5ezer forintos kár miatt a biztosító sem szarakodik ennyire, de egy betörésnél már igenis számítanak a körülmények.

2013. dec. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!