Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » KGFB biztosítás díjnemfizetése...

Csillag25 kérdése:

KGFB biztosítás díjnemfizetése esetén milyen egyéb költségre kell számítanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A mai nappal mondta fel a biztosító (K&H) a KGBF szerződésemet. A hölgy az ügyfélszolgálaton azt mondta nekem, hogy kössem újra ma, amit természetesen meg is teszek. Továbbá, hogy 1 napi fedezetlenségi díjat, és 1 napi baleseti adót fognak nekem kiszámlázni, valamint, hogy lehet, hogy a biztosító igény tart az elmaradt biztosítási díj befizetésére. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire gyakorolják ezt a részét? Tehát, ha díjnemfizetés miatt megszüntetik a szerződésemet, akkor utólag még kérhetik ezt az összeget? Ha elkérik, befizetem, plusz mellé az újrakötött biztosítás díját, és mellé a részarányos baleseti és fedezetlenségi díjat, akkor ezen kívül kérhet még bármilyen "kamatot, vagy díjat" tőlem a biztosító?


Köszönöm szépen!



2013. dec. 9. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
A biztosító a leírt dolgokon túl nem fog "megbüntetni"! Nem fog felárat, büntetést kiszabni, mert nem fizettél. Az újrakötéssel még egy évre magához láncolt és örül neki.
2013. dec. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha teszem azt dec.10-én megszüntetik díjnemfizetés miatt a biztosításod és te nem kötöd újra csak dec 20-án, akkor 10 napi fedezetlenségi díjat számolnak fel rá (30% baleseti adóval együtt). Ami elég jó kis ár tud lenni. És ennyi. Ez a büntetés. Plusz az újrakötött szerződésed első részletéti is ki kell csengetni, de utólag nem fognak behajtani mást, és nincs semmi kamat.
2013. dec. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

évfordulóig a díjat egyösszegben ki kell fizetned törvény szerint, de sok biztosító nem foglalkozik vele.

Az évfordulód attól nem feltétlen változik, hogy dnf-fel lett törölve.

Egyébként a biztosító nem hatóság, hogy csak úgy büntetgessen :)

2013. dec. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ mi áll a felmondólevélben. Ha az utolsó díjjal rendezett nap +30 napra mondta fel akkor kérheti az egy hónap elmaradt díjat, ha az utolsó díjjal fedezett napra mondta fel, akkor nincs mit kérnie, viszont ekkor 30 nap Mabisz fedezetlenségi díj van, ami sok esetben több mint a biztosítás.

Neked most ennek számolgatásával nem kell törődnöd, újrakötöd és majd jönnek a csekkek.

2013. dec. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!