Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Álláskeresési járadék! Sulit...

Álláskeresési járadék! Sulit nyáron fejeztem be, majd szeptembertől bejelentett 4 órás munkaviszony március 31. éig. Ugye jól tudom, hogy ezek alapján nem vagyok jogosult rá?

Figyelt kérdés

Vagy számít hogy 180 nap munkaviszony mellett a suli alatt is biztosított voltam? Nyáron születik a kisbabám, ezért is lenne fontos, hogy biztosított lehetek e akkor.

Előre is köszönöm.


2014. jan. 5. 20:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha az álláskeresővé válást megelőző három éven belül legalább 360 nap jogosultsági idővel rendelkezel.
2014. jan. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A suli jogán meglévő biztosítottság kizárólag egészségügyi szolgáltatás igénybevételére jogosít. A munkaviszony ugyan alapja az álláskeresésinek, de a 180 nap kevés hozzá. 360 nap kell.

Ha nem tudsz elhelyezkedni, akkor csak GYES-re leszel jogosult. Ha el tudsz helyezkedni, akkor sem biztos a thgy-ra, GYED-re jogosultságod, hiszen ott is vannak bizonyos feltételek, amelyeknek meg kell felelni a szülésig.

2014. jan. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!