Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mennyi ideig fogom kapni az...

Soldierkrisz kérdése:

Mennyi ideig fogom kapni az álláskeresési járadékot?

Figyelt kérdés
2012.02.02-től voltam 8 órás munkaviszonyban 2014.01.15-ig. Előtte volt két hónap közfoglalkoztatásom 4 órában. A kérdésem az lenne, hogy mennyi ideig jár így nekem az álláskeresési járadék mivel ha jól értettem 42 napot mondtak nekem a munkaügyiben ami szerintem kevés! Nem lennék jogosult még a 90 napra? Hogy kell ezt kiszámolni?

2014. jan. 27. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen időtartamra folyósítható az álláskeresési járadék?


Minden 10 nap jogosultsági idő 1 nap járadékfolyósítási időnek felel meg.


A járadék folyósításának kezdő napja az álláskeresőnek a munkaügyi központnál történő jelentkezésének a napja. 2013. január 1-től az álláskeresési ellátás iránti igényt, az ellátást érintő körülményekben bekövetkezett változást elektronikus levélben is be lehet jelenteni. Ennek részletei az Álláskeresőknek/Hasznos tudnivalók link alatt találhatók.


Az álláskeresési járadék folyósításának időtartama minimum 36, de legfeljebb 90 nap.

forrás: munka.hu

2014. jan. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is olvastam a neten de ebből nekem az jön le hogy én több mint 42 napig kéne kapom az álláskeresési járadékot!
2014. jan. 27. 19:08
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ezen az oldalon kiszámoltam és ott 71 napot dobott ki, pedig csak a 8 órás időszakot írtam be. Akkor most hogy számoltak ki nekem ott benn 42 napot??

2014. jan. 27. 19:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Kb. két év munkaviszony (egy év nem tudom hány munkanap)

Mondjuk 300 Akkor két év az 600-

Ha tíz m.nap felel meg egy járuléknapnak, akkor hatszáz osztva tízzel az hatvan

2014. jan. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kiszámoltad hány napot dolgoztál pontosan a fenti időszak alatt?
2014. jan. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]

Ezen az oldalon néztem hogy 490 munkanap volt ezalatt az idő alatt. Plusz még akkor az előtte lévő 2 hónap munkanapjai ami 4 órás munkaviszonyban volt.

2014. jan. 27. 19:42
 7/8 anonim ***** válasza:
a közfoglalkoztatás nem hiszem hogy beleszámit
2014. jan. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ott beírták azt is elkérték arról a papírokat hogy beleszámít. De ha nem is számítana bele akkor is több napig kéne kapni nem?
2014. jan. 28. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!