Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Elveszik a 150. 000 Ft-om, ha...

Elveszik a 150. 000 Ft-om, ha nem tudom a második részletét fizetni a biztosításomból?

Figyelt kérdés
Tavaly április tájékán kötöttem egy biztosítást. A párommal úgy terveztük, hogy a kettőnk fizetéséből havonta összerakunk 25.000 Ft-ot és akkor néhány év múlva ki tudunk venni egy nagyobb összeget, amit lakásra tudunk majd költeni. Sikerült egy tanácsadót találnunk, aki azt javasolta, hogy 6 havonta fizessünk be 150.000 Ft-ot; vagyis nem havonta kellett volna a 25 ezre befizetni. Sajnos azonban én elvesztettem az állásomat és hiába volt a 3 hónapos haladék a biztosítótól, azt mondták, hogy sajnálják, hogy nem jött össze a második törlesztő részletem a megadott időpontig, de buktam a pénzemet. Ilyenkor tényleg nem kaphatom vissza a pénzemet? Ez így teljesen rendben van jogilag?

2014. febr. 19. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

igen rendben van

ha kötsz mondjuk egy életbiztosítást, fizeted 4 évig és utána nem tudod fizetni, akkor felmondják a szerződést nemfizetés miatt és semmit nem kapsz belőle vissza, ez az ő hasznuk

2014. febr. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ez remek! Bezzeg csak a bankokat perlik mostanság a hitelszerződések miatt? A biztosítások rendben vannak?
2014. febr. 19. 21:22
 3/8 anonim ***** válasza:

Érdemes átnézni a szerződést, mert nemfizetéssel ebben az esetben valószínűleg megszűnik, viszont talán kaphatsz még haladékot.

Előző válaszhoz pedig annyit tennék hozzá, hogy messze nem biztos, hogy az én biztosításomban a harmadik évtől van visszavásárlási összeg a szerződés megszüntetése esetén.

2014. febr. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

Persze, hogy rendben van, mit gondoltál, a biztosító maga Teréz anya? Te tettél nekik ajánlatot arra vonatkozólag, hogy x összeget fizetsz x összegért, előtted voltak a szerződési feltételek, senki nem kényszerített.

Kérdezd meg őket, mik a lehetőségek, hátha vissza tudod vásárolni vagy leszállítani.

2014. febr. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SzarvasLászló ***** válasza:

Sajnos az esetetekben a leírtak alapján már nagy valószínűséggel elbuktátok a pénzt. És a törvény valamint a szerződésetekben foglaltak szerint jogosan.


Minden megtakarításos biztosításnak van egy úgynevezett visszavásárlási táblázata, ami biztosítástól függően az első 2 vagy 3 év befizetéseire vonatkozik.

Ez a táblázat többek közt azt tartalmazza, hogy:

- hogyha 2 vagy 3 éven belül megszűnik a biztosítás akkor a visszavásárlási összeg: 0 Ft (azaz nem fizet vissza semmit se a biztosító)


Az előttem szóló kifejtette: ha szerződsz akkor kölcsönösen vannak elvárások és aszerinti szolgáltatások.


Én pont azért, ami Veled is megtörtént, sosem kötök szerződést féléves vagy éves díjjal az ügyfeleimnek.


Valószínűleg orvosolható lett volna a probléma:

- ha módosítjátok időben a befizetési gyakoriságot

- vagy ha lehetőség van a szerződés szüneteltetésére vagy díjmentesítésére (ámbár ezt 2-3 év után lehet csak tenni). Talán méltányossági alapon ment volna


Létezik még egy megoldás:

Reaktiválásnak hívják, ekkor be kell fizetni az eddigi hátralékot, általában elég a valós elmaradást (azaz 3 havi díjat), nem pedig a gyakoriság szerinti díjat és folytatódik a szerződés mintha mi sem történt volna.


A mai világban két tanács:

- max. negyedéves díjra szerződj magasabb díjak esetén

- inkább két alacsonyabb díjút köss, mint egy nagyot (így baj esetén csak az egyiket kell megszűntetni)

- ha van olyan kiegészítő biztosítás aminek a szolgáltatása az, hogy a munkahely elvesztése esetén a biztosító fizeti helyetted a díjat, akkor azt kösd hozzá a biztosításhoz

2014. febr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
az első válaszolónak nincs igaza.Butaságot mondott.4 évig fizetnéd akkor megkapnád a visszavásárlási értéket.Általában úgy van hogy 2 évig nincs visszavásárlási érték.De van egy olyan lehetőség hogy ha 3 hónap után befizeted a teljes késedelmes összeget akkor visszaállítják a szerződésedet.Erre 6 hónapod van még.Az ügyintézőtöktől kérdezzétek meg ezt a lehetőséget.Illetve lett volna lehetőséged havi díjfizetés átállítására?Miért nem kérdezted meg ezeket?Nem azonnal támadni kell a biztosítókat hanem a lehetőségeket számba venni.
2014. febr. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én biztosítónál dolgozom, de ha valaki néhány év múlva szeretné felhasználni a pénzét, és tudom hogy lakás célra, akkor kötök neki lakástakarékot,ahol nem a visszavásárlási százalékot kapja, így nem veszíti el a pénze egy részét.
2014. febr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat!
2014. márc. 3. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!