Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha van angol NI-m, de kint...

Ha van angol NI-m, de kint nem dolgozok, itthon le tudom mondani az itteni TB-met és akkor kint leszek biztosított?

Figyelt kérdés
1honapig meg gyesen vagyok. Ha lejar, angliaba megyünk, NI-m van mar egy ideje. szeretném itt lemondani a TB-t, de kint még egyenlöre nem fogok dolgozni (a kicsivel még maradok otthon) az hogy kint van NI-m, de nem dolgozok, az azt jelenti hoyg biztosított vagyok kint vagy biztosított csak akkor vagyok ha dolgozom? nem értem ... mert azt olvastam h egy helyen tudom csak fizetni a tb-t. de ha itthon lemondom itt mar nem fogom, kint meg mivel nem fogok mlg munkaba allni egy darabig, akkor hogy lesz ez?? hogy leszek biztosított?
2014. márc. 21. 03:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor tudod lemondani, ha valamilyen jogcímen biztosított leszel. Az, hogy megvan a számod, nem elég.

De mindenképp el kell intézned, hogy legyen kint biztosításod, mivel a magyar TB kint csak a sürgősségi ellátást fedezi.

2014. márc. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Es a parom altal nem vagyok biztosított? Ő kint fizet adót, azt mondta nekunk ingyenes az orvosi ellátás. Csak azt nem tudom h amugy is vagy azert mert ő fizeti az adót. Nekem az a lenyeg hogy a magyar - bt ne kelljen fizetnem ha mar nem Magyarországon leszek (es ehhez állandó lakcimemrol se szeretnek kijelentezni)
2014. márc. 24. 03:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!