Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A TB levonódik az önkormányazt...

A TB levonódik az önkormányazt által adott szociális segélyból (a 22.800) vagy azt külön kell fizetni?

Figyelt kérdés
Tudom arra is lehet kérni támogatást külön. Igazság szerint ez lenne a kérdésem. Mármint hogyha kapom a szociális segélyt - pontosaban azt hiszem akítv korúak szociális ellátása - akkor a TB-n rendezve van e avagy sem és külön kell azt is kérvényezni?

2014. máj. 3. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg a segéllyel együtt, egyszerre igényled. A 22800bol mar nem vonnak semmit.
2014. máj. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem vonódik le, az ingyenes TB ellátás ilyenkor automatikusan jár a segély mellé. Tehát nem kell külön igényelni, aki segélyt kap, annak van TB ellátása.

Akkor kell külön igényelni a szociális TB rászorultságot, ha semmilyen segélyt nem kap az illető, illetve más jövedelme sincs.

2014. máj. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

"Akkor kell külön igényelni a szociális TB rászorultságot, ha semmilyen segélyt nem kap az illető, illetve más jövedelme sincs."

És ha nincs se jövedelem, se szoc.segély, akkor miből is fizesse a TB-t?

2014. máj. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor szociális megítélik neki és állambácsi fizeti.
2014. máj. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

"És ha nincs se jövedelem, se szoc.segély, akkor miből is fizesse a TB-t?"

Ember! A TB rászorultság azt jelenti, hogy nem az illetőnek kell fizetnie a TB-t, hanem az önkormányzat átvállalja a TB-je fizetését! De a szociális segélyt sem adják egyből, aki pl. elveszíti a munkahelyét, vagyis nem lesz jövedelme, ahhoz hogy kapjon segélyt, annak az egyik feltétele, hogy legalább 1 éve működjön együtt a munkaügyi központtal. És ilyenkor legalább 1 évig nem kaphat segélyt, de a TB rászorultságot, mivel nincs jövedelme, így azt igényelheti. Tehát nem kell neki fizetnie, de mégis lesz ellátása. De ha valaki kap segélyt, ott nem kell külön a TB fizetést igényelni, hanem együtt jár a segély mellé.

Csak azt nem tudom, ha fogalmad sincs a dolgokról, akkor mi a fenének írsz!!!

2014. máj. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Csak azt nem tudom, ha fogalmad sincs a dolgokról, akkor mi a fenének írsz!!!"


Én se tudom, hogy mi a fenének írsz, ha nem tudsz értelmesen válaszolni!? Azt ajánlom töröld magad az oldalról, mert nem vagy ép!

2014. máj. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Én se tudom, hogy mi a fenének írsz, ha nem tudsz értelmesen válaszolni!? Azt ajánlom töröld magad az oldalról, mert nem vagy ép!"

Ember! Nem vagy tisztába azzal a dologgal, amivel kapcsolatban válaszoltál!!! Én meg válaszoltam helyesen a feltett kérdésre és teljesen normálisan. Te meg lehúztál, mivel fogalmad sincsen, hogy mik a szabályok, mi ennek az egész szociális TB rászorultságnak az egész menete.

És köszönöm szépen, teljesen ép vagyok, csak fogalmam sincs, hogy akinek halvány lila gőze nincs a dolgokról, az minek szól hozzá? Mert érdemben az ég világon semmi hasznos nem volt abban, amit te leírtál. Mivel alapvető fogalmakkal nem vagy tisztában.

Úgyhogy el kéne talán gondolkozni, hogy te bírd már ki, hogy ne szólj olyanhoz hozzá, amihez nem értesz.

Én se állok neki egy olyan témakörben válaszolgatni, amihez nem értek, mert érdemben nyilván nem tudnék hozzászólni.

2014. máj. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!