Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha külföldön élek, de van...

Ha külföldön élek, de van magyar állandó lakcímem is, akkor utasbiztosítás szempontjából "Magyarországon lakó magyar állampolgár"-nak számítok?

Figyelt kérdés

"Biztosított lehet valamennyi Magyarországon lakó magyar állampolgár és Magyarországon letelepedett külföldi állampolgár (devizabelföldi), aki magáncélból, vagy

ösztöndíjasként utazik külföldre."


Köthetek így Magyarországon biztosítást?



2014. máj. 28. 11:26
 1/5 SzarvasLászló ***** válasza:

Bármilyen biztosítást köthetsz.

Utasbiztosítást nem érdemes kötnöd mert az nem lesz Rád érvényes.

Körvonalakban:

Az utasbiztosítás

- az állampolgárságod szerinti országból más országba

- vagy más országból más országba történő utazásról szól.

2014. máj. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de amit írsz az ellentmond egymásnak.


Az utolsó két sorod szerint érvényesnek kéne lennie, de feljebb azt írod, hogy nem lenne az...

2014. máj. 29. 00:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Mármint a Mo-i tartózkodásodra akarsz kötni biztosítást?

vagy hazajössz biztosítást kötni és mész egy másik országba?


én engedélyezném vállalóként, de egy másik biztosító választása is jó lehet....

2014. máj. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Még nem tudom pontosan hogy honnan fogok indulni, lehet hogy a jelenlegi országból, vagy Magyarországról, az USA-ba.


Hosszabb időre kéne, így jóval olcsóbban jönne ki ha magyar oldalon kötném meg a biztosítás, ezért érdekelne, hogy jogilag rendben lenne e a dolog.


A lényeg, hogy ideiglenesen külföldön élő személy vagyok és a TAJ számom is fel lett függesztve, de a bejelentett címemet meghagytam.

2014. máj. 29. 11:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint nem fog menni.

Az utasbiztosítás lényege, h sürgősségi ellátást finanszíroz, a végső gyógyítást, rehabot a hazai intézményrendszer végzi. Na mármost neked nincs itthon tb viszonyod.


Én a helyedben a bankkártyádhoz járó, vagy köthető biztosítás után érdeklődnék, ezzel nem lesz gond, ráadásul nem is kell megadnod, h mikor indulsz-érkezel.

2014. máj. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!