Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Most a tavasszal nincs se...

Most a tavasszal nincs se hallgatói jogviszonyom, se munkaviszonyom, de szeptembertől újra lesz hallgatói jogviszonyom. Ilyenkor a társadalombiztosítással mi van?

Figyelt kérdés

2014. jún. 6. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
A TB-t minden hónapra be kell fizetned, amikor nem fizeti be valaki (munkáltató) helyetted, nem vagy mondjuk KATÁs egyéni vállalkozó, vagy nincs igazolható mentességed (pl. hallgatói jogviszony). Ha nem fizeted be, akkor nem látnak el. 6000 forint körül van havonta.
2014. jún. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
28%
6810 Ft havonta. Be kell menni a NAV-hoz (gondolom, hallgatóként még nemigen van ügyfélkapud), ott kitöltesz egy nyomtatványt, a kezedbe nyomják a csekkeket, és már fizetheted is.
2014. jún. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hallottam valamilyen "mentesítésről", az hogy működik?
2014. jún. 6. 18:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Az önkormányzatnál is lehet igényelni támogatást, egy évig fizetik helyetted. Jelenleg nekem is így van megoldva, sajnos már a sokadik alkalommal.
2014. jún. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Melyik önkormányzatnál? (Lehet akár ott is ahol tanulok? )
2014. jún. 7. 14:29
 6/7 anonim válasza:
Mikor én szándékosan tavaly nyáron munkanélkülire mentem itthon (elötte ausztiában dolgoztam) közölték,hogy hét mire osztákoktól megigénylik a papirjaimat és addig TB-m sincsen, vagyis visszamenőleg van, de ha addig dokihoz megyek neki azt jelzi,hogy nincsen. Mivel műtétre készültem jobbnak láttam befizetni majd késöbb visszaigényelni. Bementem az Apeh-hoz és egyböl adtak jó pár csekket (utólag kell fizetni,mindig az előző hónapot), de ha szeretnéd befizethetsz egyszerre többet is mint én. Ja és attól még,hogy mondjuk nincsen TB-d attól még ellátnak, mert nekem nem is sürgősségi eset volt csak a műtét elött kellett ÉKG-t csináltatnom, és így is megcsinálták(ekkor tudtam meg,hogy nincsen) és mivel befizettem nem is volt belőle gond. :)
2014. jún. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
* 6 hét
2014. jún. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!