Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mi a menete a TB saját fizetés...

Mi a menete a TB saját fizetésének?

Figyelt kérdés

Magam szeretném fizetni a TB-met.


Letöltöttem a nyomtatványt, kitöltöttem a programmal, viszont elakadtam ott, hogy "kötelezettségem kezdete" részhez milyen dátumot írjak? Ez az utolsó oldalon van.


Régebben a navnál valami 40 napot számoltak rá a legutóbbi tb támogatás végére, aztán azt kellett volna beírni, most viszont nem akarok elmenni személyesen, mert sajnos messze van, ezért POSTAI úton szeretném megoldani.


Mi ennek a menete? Kitöltöm, kinyomtatom, ALÁÍROM?, majd feladom a megfelelő címre? Hogyan jutok csekkekhez? Vagy majd azt ők küldik? Vagy külön kell igényelni? Ha igen, akkor melyik nyomtatvány az?


Köszönöm!


2014. júl. 8. 11:47
 1/8 xeniah válasza:
78%

Én személyesen mentem be intézni, úgyhogy konkrétan a postai változattal nincs tapasztalatom. 45 napot kell számolni a legutóbbi TB támogatás végétől. Szerintem az a menete, amit leírtál: kinyomtatod, aláírod, elküldöd (ajánlottan érdemes szerintem feladni), csekket pedig majd ők küldenek. Nekem ott adtak csekket, amikor személyesen bementem, de aztán postán is küldtek (nem látom benne a rációt, hogy miért adnak csekket duplán). A nyomtatványon kell lennie egy olyan résznek, hogy banki átutalással rendezed (ott megtalálod a bankszámlaszámot is), ha ezt nem ikszeled be, akkor csekket fognak küldeni.

Amin nagyon meglepődtem: nekem kellett kiszámolni, hogy mennyit fizessek, ők erre nem hajlandók (persze megadják az adatokat, amik alapján számoljak, de nem vállalják a felelősséget a végösszegért - persze utólag kiszámolják majd ők, és akkor majd büntetnek, ha elszámoltam - ez a magyar adóhatóság).

2014. júl. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vannak jogviszonyok amik után még van 45 napos ellátási jogosultság (TB) és vannak jogviszonyok, amik után nincs, már másnaptól fizetned kell.

Ezeket is és az összes többi kérdésedre is a választ megtalálod a nyomtatván kitöltési útmutatójában, ami ugyanott van, mint ahol a nyomtatvány, amit letöltöttél.

De a nyomtatványhoz letölthető aktív súgóban is benne van.

2014. júl. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egészségügyi ellátásra passzív jogon maximum 45 napig jogosult valaki. Ez a 45 nap sem jár mindenkinek és mindig, ahogy az előttem hozzászóló már leírta.


Nem ismerjük az "előéletedet", ezért érdemben nem tudunk hozzászólni, csak általánosságban...

2014. júl. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
FHT-t kaptam eddig. Arra jár még 45 nap? És megnéztem a segédletet, nem írnak benne semmi hasznosat ezzel a résszel kapcsolatban.
2014. júl. 10. 11:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Passzív jogon vagy jogosult eü. ellátásra, ha


- a biztosítási jogviszonyod megszakítás nélkül legalább 45 napig fennállt, akkor annak megszűnését követően még 45 napig,

- ha 45 napnál kevesebb ideig állt fenn, akkor annyi napig, amennyi ideig fennállt,

- ha 45 napig fennállt, és eközött, valamint egy újabb - biztosítással járó - jogviszony között nem telt el 30 napnál hosszabb idő,és az újabb jogviszony nem tart 45 napig, akkor az újabb jogviszony megszűnését követően annyi napig áll még fenn a passzív jogosultságod, amennyit az előző 45 napból még nem merítettél ki.

2014. júl. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

... tehát konkrét válaszhoz, konkrét dátumok és ellátási formák kellenek...


Az FHT biztosítást keletkeztet, akárcsak az előtte lévő időszak, amelyre álláskeresési járadékot folyósítottak.


Remélem, érthető volt, amit előzőleg legírtam.

2014. júl. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na sikerült kiszámolni mikortól kell fizetnem.


Egyetlen kérdés ami maradt, hogy akkor csekket fognak küldeni miután beküldtem a nyomtatványt?


Köszönöm!

2014. júl. 21. 14:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem fognak. Azt külön kérni kell. Erre is van formanyomtatvány...
2014. júl. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!