Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » NAV 165. 000Ft-ot szeretne...

NAV 165. 000Ft-ot szeretne bevasalni rajtam TB hátralék miatt. Hogy tudom kikerülni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok nincs jövedelmem. Nincs semmi tulajdonom. Édesanyám 140.000ft-os fizetéséből élünk. Édesapámat az agyvérzése után leszázalékolták nem tud dolgozni. Erre fel méltányosságból elengedhetik a tartozásom?

2014. aug. 11. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem engedik el, mert a TB-t nem 'veletlenul' nem fizetted be. A csaladod helyzete ilyen esetben semmit sem szamit, mivel keresokepes vagy.
2014. aug. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
Szökj Argentínába.
2014. aug. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Mivel a TB-t akkor is fizetned kell(ene) ha éppen nincs munkád, így nem fogják elengedni!


Max méltányosságból kaphatsz részletfizetési engedményt...

2014. aug. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bejelentkezel az ügyintézőhöz . Aztán elmondod neki a helyzetedet. Biztosan tud majd valamilyen megoldást ajánlani.
2014. aug. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Elengedni nem fogják, mert a TB-t mindenképp fizetni kell, ha van, ha nincs munkád. Méltányosságból kérhetsz részletfizetést, de elengedni nem fogják, ezt ne is reméld.
2014. aug. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
S 20 évesen hogy sikerült ekkora adósságot felhalmozni? Nem baj, inkább most tanuld meg, hogy adót fizetni márpedig kell.
2014. aug. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Egyezkedj az adóhatósággal, hogy méltányosságból valamilyen megoldást ajánljanak.

Majd keresd fel a járási hivatalt, ahol kérvényezd, hogy vállalják át helyetted ennek fizetését, mivel nincs miből.

Vizsgálni fogják a vagyoni helyzeted, és a háztartásodban élők vagyoni helyzetét is. Az alapján döntenek, hogy tényleg rászorult vagy-e vagy sem.

2014. aug. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Nekem is kiküldtek pont ekkora összeget. Rendben van, hogy fizetni kellett volna vagy lemondani, ha nem jársz már iskolába, de kérem erről egy értesítést küldhettek volna igazán, nem két év után egy csekket 165 000Ft-os bírságról, aztán fizesd be 7 napon belül, ha meg nem fizeted be ráterhelik a nevedre és kamatozik. Ez kérem Magyarország, így működik a rendszer, nem is csodálkozok majd hogy ha 20-30 év múlva megszűnik ez az ország, teljesen el lehetetlenítik az életet, pénzt nem lehet keresni itthon amire tervezni lehetne, az ismerőseim 80% már külföldön van. Munkát is úgy kaphatsz ha csókos vagy, vagy elmész egy múltihoz rabszolgának, vagy elhagyod az országot. Ha kapok valahol blokkot nem számlát akkor már meglepődök, még a buszon se adnak jegyet inkább azt mondja a sofőr, hogy felezzük meg. Egy vicc ez az ország.
2014. aug. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Sajnos így igaz. Én most értesültem 5 év után hogy fél millió tb hátralékom van. Soha nem voltam orvosnál, csak most jogsi miatt. Se munka se segítség se semmi. Itt vagyok a szüleimnek segítek vidéken rohadt nehéz de a qva anyját ennek a kormánynak és ennek az egésznek hogy ilyen mocsadék módon létadót szednek. Most azon gondolkodom hogy sajnos mindenem a hátam mögött hagyva elmegyek innen. Csak a szüleim nagyon szeretem,ezért pokoli nehéz.
2022. nov. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Én most értesültem 5 év után hogy fél millió tb hátralékom van."


Eddig egyszer sem kaptál értesítést arról, hogy járulékot kellene fizetned? Biztos?


"Soha nem voltam orvosnál, csak most jogsi miatt."

Ez lényegtelen. Mindenkinek hozzá kell járulnia az egészségügyi rendszer fenntartásához. Aki dolgozik, annak a béréből vonják az ezt kiváltó járulékot.


A kormányhivatalokban kérvényezheted, hogy mentesítsenek a járulék fizetése alól rászorultság alapján. Ha megállapítják a rászorultságot, akkor onnantól kezdve - maximum 1 évig - nem kell fizetned a járulékot. Erről hatósági bizonyítványt állítanak ki. Ennek birtokában írsz egy kérelmet a NAV-nak, hogy méltányosságból engedjék el az addig felhalmozott tartozást, és csatolod hozzá a hatósági bizonyítvány másolatát. Aztán vársz, hogy elenedik a félmilliódat, vagy sem. 30 napjuk van eldönteni.


"de a qva anyját ennek a kormánynak és ennek az egésznek "

Azt most tegyük félre, hogy elég régóta hanyatlóban van az egészségügy.

Azt kell végiggondolni, hogy melyik varia a kedvezőbb nekünk. Fizetni havonta ezt a jelenleg 8.400 forint körüli járulékot, ami alól rászorultság alapján mentesítés is kérhető, vagy kifizetni egy csípőműtét, egy szülés, egy vakbélműtét, egy akármilyen életmentő műtét árát.


Eddig mindig az volt a baj, hogy nem járnak orvoshoz, ne kelljen fizetni járulékot, majd megoldják saját zsebből az orvosi ellátást cserébe.

Na most pont ez a frankó időszak érkezik lassan el. Amikor nem látnak majd el, mert nincs rá pénzed. Mert ugye a magyarnak mindig az nem jó, ami éppen van. De csak addig, amíg baleset nem éri, mert akkor szembesül azzal, hogy ha a havi járulékot fizette volna, akkor most nem kellene választania -> kifizeti a teljes orvosi ellátás költségét vagy helyette megy a "temetőbe".


Nagyon lesarkítva vázoltam a dolgokat, de érdemes rajta elgondolkodni.

Valamint azon is, hogy a sok-sok potyautas helyett a járulékot fizetők tartják fenn azt az egészségügyi ellátórendszert, amit azok is igénybe vesznek adott esetben, akik egyébként semmivel nem járulnak hozzá a fenntartásához.

Soha nem tudhatod, hogy mikor lesz állandó jelleggel szükséged mondjuk veseátmosásra.


Ismételten jelzem, hogy a fentieket egy ideális egészségügyi rendszer figyelembevételével nézzük, ne aszerint, ami éppen most van Magyarországon, és politikától teljesen mentesen.

2022. nov. 10. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!