Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Hol érdemes életbiztosítást...

Hol érdemes életbiztosítást kötni?

Figyelt kérdés
25 vagyok. Babát tervezzünk,és a kezembe akadt egy postai megtakarítás. Nem tudom érdemese ilyenbe belefogni. Bár megnyugtatna a tudat hogy van, közbe attól félek -a mai világba már semmi nem biztos, mi van ha elveszik a megtakarítás (becsődöl).

2014. szept. 27. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
A Posta állami cég, így a csődtől ez esetben én egyáltalán nem tartok. De én a helyedben legelőször mindenképen utánna járnék, mi fán terem az életbiztosítás. Kezd mondjuk itt: [link]
2014. szept. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, van több fajta is. Van pl. megtakarítási életbiztosítás,de baleseti is. Meg vannak olyan megtakarítási lehetőségek is, amik kimondottan babás szülőknek szólnak.
2014. szept. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 könyvelő1 ***** válasza:

Azt kellene elsőnek eldönteni, hogy milyen biztosítást szeretnél kötni. 1. Kockázati: ez feltételektől függően akkor fizet, ha baleset ér, meghalsz, kórházba kerülsz stb. Ilyenen érdemes elgondolkodni, hogy a családod biztonságban legyen, ha téged, mint fő keresőt, valami baj ér. Viszonylag megfizethető árban is vannak, különösen a csoportosak (érdemes megnézni, hogy pl. a bankod bankszámla mellé mit ajánl.)

2. Megtakarítási. Ezeknek általában nem sok köze van a biztosításhoz, minimális a kockázati rész, a megtakarítás dominál. A legtöbb brutálisan drága, ha idő előtt kell a pénz, akkor arcátlanul lehúznak. A tényleges költségeket és feltételeket valószínűleg úgy sem mondják el, mivel legtöbbször az értékesítő sem tudja pontosan. Csak akkor fogj bele, ha képes vagy elolvasni és teljesen értelmezni a biztosítási feltételeket. De az a legjobb, ha inkább más megtakarítási forma felé nézel (pl. államkincstár oldalát nézegesd)

2014. okt. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérdés, mi célból akarsz életbiztosítást kötni. Ha megtakarítási céllal, akkor már beszéllek is le róla. A biztosítást kockázati eseményekre szokás kötni, egyszerűen azért, mert erre találták ki. Ha kimondottan tartalékképzés a célod, más megtakarítási formákban gondolkozz!
2014. okt. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem az az első kérdés, hogy hol, hanem hogy milyet, ez után ebből a fajtából össze tudod hasonlítani a különböző ajánlatokat.

Nagyon sok féle életbiztosítás van. Kicsit leegyszerűsítve: az egyik akkor fizet ha meghalsz, a másik ha nem, az egyik fix összeget biztosít a lejáratkor a másiknál te viseled a kockázatot, ami lehet jó is rossz is és ezeknek többféle kombinációja.

Szerintem mindenképpen nézzél alaposan körül: internet, és hallgass meg valakit aki jobban ért hozzá. Ami nagyon fontos neked is tudnod kell mi a célod vele.

A mai világba semmi se biztos, ennek ellenére csak létezni kell benne:)

2014. okt. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát.
2014. okt. 8. 20:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia irtam privit.
2014. okt. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!