Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Akik tarsashazba laktok, van...

Akik tarsashazba laktok, van kulon lakasbiztositasotok vagy megelegedtek azzal amit a kozoskoltseg fedez?

Figyelt kérdés
2014. dec. 2. 10:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Saját lakásbiztosításom is van. A ház biztosítása nem fedezne sok olyan kárt , amit a sajátom fedez.
2014. dec. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

érdemes a társasháznak jó biztositással rendelkeznie, mert ha rossz, a közös költségben úgyis kifizeted. Ha meg jól van megkötve, akkor néha sokkal egyszerűbb egy kárügyintézés is.

Ez eddig az ingatlanra igaz.

Az ingóságokat pár biztositó bele tudja venni a társasházba, de nincs értelme. Azt kösd meg magadnak.

2014. dec. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A társasházunknak normális biztosítása van, így én csak kiegészítő lakásbiztosítást kötöttem, így célszerű és nekem így éri meg.
2014. dec. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
30%

Van.

A társasház biztosítása kiterjed a tetőre, a falakra, a közös helységekre, a közös közműrészekre - és megszűnik a lakásod ajtajánál.

2014. dec. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%
Utolsó, ez várhatóan nem igaz
2014. dec. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

A társasházi biztosítás - én is úgy tudom - csak az ajtódig szól ... a lakáson belül történt és az okozott károkért már csak a saját biztosításod használhatod (pl. ha eláztatod az alattad lakót).

Nálunk is most ezen megy a vita ... ha folyik a központi légkondi és szétázott a parkettánk (lakáson belül), viszont a légkondi központi ... na,akkor most ki fizet????

2014. dec. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lakásom belül is vannak, legalább is nálunk-közös szerelvények. Pl a légelszívó, a vizes blokk csövei, az esővíz elvezető. Ezek a ház tulajdonai. Erre is a háznak kell a biztosításával felelni.

Nálam most cseréltek szennyvíz elvezető csövet, ami a pincében lyukas lett.Felfelé két szintig kicserélték. Mindezt a ház biztosítója fizette.

2014. dec. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

központi légkondi:

Az adott biztosító adott feltételéből kell kiindulni.

A társasház könyvelésében szerepel? Az övé? (Kinek a feladata karbantartani?)

Ha igen, akkor a társasházi tulajdon okozott kárt Neked. (az mondjuk más kérdés, ha esetleg a szerelő hibájából következendően) de a lényeg hogy ebben az esetben a társasházi biztosításnak fedeznie kell(ene) a kárt. (a jobbak fedezik is)

De egyébként ha van válaszfal, ami már az ajtón belül van, azt is fedezik a jobbak, pl. tűz esetén.

2014. dec. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!