Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Magyarorszagon kotelezo a...

Magyarorszagon kotelezo a tb-t fizetni?

Figyelt kérdés
2014 aprilis ota kulfoldon elek. Nem fizettem az otthoni tb-t, de egeszen mostanaig itt sem volt egeszsegbiztositasom. Visszamenoleg ki kell fizessem az otthonit? Bekerul ez az adobevallasba vagy valahol fel kell tuntetni? Vagy bejelenteni vagy valami?

2015. jan. 9. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Amíg nem kapsz hiteles választ:


A Magyarországon állandó lakhellyel rendelkezőknek kötelező fizetni. Igen, visszamenőleg is ki kell fizetni. Havonta 6810 azt hiszem. Keresd fel a TB-t, és jelentsd be, (az okmányirodában is) hogy külföldre költöztél, megszünteted az itthoni állandó lakcímedet.

2015. jan. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Ha kijelentkezel, akkor nem kell fizetni, egyébként igen, visszamenőleg is.


Én három évet dolgoztam külföldön (ott volt biztosításom), akkor még nem tudtam, hogy ki kell jelentkezni. Május óta dolgozok és vagyok biztosított itthon, de a hiány - egyelőre - még nem "tűnt fel" senkinek. Bízom benne, hogy így is marad.

2015. jan. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
28%

A lakcimnek semmi koze nincs ahhoz hogy kell-e fizetni vagy nem.


A TB -tol kell kijelentkezni.

2015. jan. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"A lakcimnek semmi koze nincs ahhoz hogy kell-e fizetni vagy nem. "


Azért NÉMI köze van hozzá...


"A társadalombiztosításról szóló törvény (Tbj.) rendelkezései alapján az a belföldi személy, aki nem biztosított és egészségügyi szolgáltatásra a törvényben meghatározott esetek szerint sem jogosult, illetve más EGT tagállamban sem biztosított, köteles egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni.


A törvényi kötelezés a belföldi személyeket érinti. Amennyiben egy magyar állampolgár Magyarországon bejelentett lakóhellyel (állandó lakcímmel) rendelkezik (lakóhelyét lakcímkártya igazolja), akkor a Tbj. alkalmazásában belföldinek minősül, még abban az esetben is, ha külföldi munkavállalás miatt ideiglenesen nem tartózkodik életvitelszerűen az országban, de rendelkezik Magyarországon nyilvántartott lakóhellyel."

2015. jan. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!