Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Érdemes biztosítást kötnöm,...

Érdemes biztosítást kötnöm, ha egy 70 grammos arany lánccal mászkálok az utcán minden nap?

Figyelt kérdés

Diák vagyok, apámé volt régen, de nekem adta sok évvel ezelőtt!

Törtarany árban is legalább 400 ezret ér! Nem azért van, hogy a polcomon heverjen, szeretném hordani, viszont tömegközlekedek, főleg egyedül és a 8. kerületben lakok 1 diáktársammal együtt!

Ez szinte az össz vagyonom, semmi értékes dolgom nincs.

Hol kössek rá biztosítást, milyen biztosítást, illetve mennyibe kerülne ennek a havi vagy éves díja?


Attól félek a legjobban, hogy valaki kirabol, vagy ellopja tőlem.

Ilyen helyzetben mit lehet tenni?

Természetesen ha valaki elémugrik késsel, hogy vegyem le magamról és adjam át, át fogom adni, mert nem akarok meghalni egy szaros láncért, viszont azt sem akarom, hogy egy mocsok az egyetlen vagyonomtól is megfosszon.

Mennyit fizet a biztosító egy ilyen láncra?

Mikor fizet, mit kell elintézni hozzá, hogy fizessen?


Szeretem előre elgondolni a dolgokat, és pl, ha elémugrana valaki, majd kirabolna és elfutna a nyaklánccal, esetleg telefonnal, pénztárcával, akkor mit tudnék tenni?

Ha esetleg a kulcsom meghagyja, akkor hazamegyek, de ha nincs ott a társam, telefonálni sem tudok, hogy jelentem be a rendőrségnek?

Ha a helyszínen lenne alkalmam telefonálni, akkor sem mernék ott maradni, a végén még lesz valami bajom is! Próbálnék minél előbb elmenekülni haza vagy egy nagyobb köztérre, publikus helyre.


Rendőrségi bejelentés ellenében fizet a biztosító?

Milyen papírok kellenek hozzá egyáltalán?

Mi lesz akkor, ha kifizet a biztosító, azonban akárhogyan is, de meglesz a rabló és még megtalálják a nyakláncomat is?

Vissza adják nekem? Ilyenkor a pénzt vissza kell fizetni?


Kérem, valaki segítsen benne, minél előbb szeretnék egy nagyon jó biztosítást!


2015. jan. 19. 01:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyen biztosítást nem tudsz kötni, nincs az a bolond biztosító aki bevállalná.
2015. jan. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Valamilyen lakásboztosító nem fizet ilyesmire?

Semmi esélyem nincs ezzel kapcsolatos biztosítást kötni?

2015. jan. 19. 11:16
 3/8 anonim ***** válasza:
abszolut nulla
2015. jan. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne hordd! Ilyen egyszerű.
2015. jan. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
akkor minek legyen, dísznek?
2015. jan. 19. 23:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Az Általad leírt dolgot elég nehéz biztosítással kezelni. Mondjuk úgy, hogy Te eladod valakinek a nyakláncot, a biztosítónak meg bejelented, hogy ellopták. Mivel tudod bizonyítani, hogy tényleg ellopták?

Látod ezért nem fog a biztosító bevállalni 400e Ft-os nyakláncot utcai lopásra... maximum 50e-ig térít bizonyos esetekben.

bár még az sem feltétlen igaz hogy nem vállal, minden csak díj kérdése... :)

2015. jan. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lakásbiztosításban van kiegészítő biztosítás,ami erre a tételre fizet.Érdemes bemenni egy biztosítóhoz és ott elmondják neked.
2015. febr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mingyá hányok...

miért kéne félmillával a nyakadban mászkálni?

miért kéne itt tanácsot kérni biztosítási csaláshoz?

2015. márc. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!