Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Januárban államvizsgáztam. A...

Januárban államvizsgáztam. A TB-ra meddig vagyok jogosult? Mikortól kell fizetnem?

Figyelt kérdés

2015. márc. 9. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
A sulid hivatalos papírjától számolva, a 45. nap-tól kezdve kell fizetned. Kb hatezer pár száz forint.
2015. márc. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nappalis voltál, akkor a diákigazolványra való jogosultságod lejártát követő 45 napban még (passzív jogon) van TBd (április 15-ig) A 46. naptól kell fizetned, ha addig nem leszel valamilyen jogon biztosított, vagy jogosult. Ha szociális szempontból rászorulónak minősülsz, kérelmedre a járási hivatal rendezi a TBd.
2015. márc. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszolónak igaza van, amíg nem rendelkezel önálló jövedelemmel, érdemes felkeresni a járási hivatalt, és kitölteni azt a három formanyomtatványt. (A regisztrációtól számítva egy évig érvényes. Amint saját jogon biztosítottá válsz, jelezni kell feléjük.)
2015. márc. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2-es válaszírónál a zöld pont. Ezt a rendszert még 2006-ban kezdték el bevezetni. Hogy mindenki köteles, maga után fizetni a TB-t. Még az is köteles fizetni, akinek nincs jövedelme. Ezt még Gyurcsányék találták ki! Arra hivatkozva, hogy állítólag több mint 2 millió felnőtt embernek nem volt fizetve a TB-je, illetve nem volt be jelentve a NAV-nál se. Éppen ezért akinek nincs jövedelme annak saját magának kell fizetni. Vagy ha szociálisan rá szorult vagy akkor, abban az esetben a kormányhivatal fizeti helyetted.
2022. jún. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!