Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Magánnyugdíjpénztárba belépés/...

Magánnyugdíjpénztárba belépés/kilépés pályakezdőnek, aki vissza akar menni tanulni szeptembertől, hogy működik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg pályakezdő vagyok,és találtam munkát,amit kb augusztusig szeretnék csinálni,utána szeptembertől egyetem. Ha jól tudom(javítsatok ki ha nem így van),nekem most be kell lépnem valamilyen magánnyugdíjpénztárba.Ott pedig havidíj van,meg minden.Augusztusig rendesen dolgoznék,de utána mi lesz,ha visszamegyek tanulni.Simán meglehet szüntetni a tagságot,vagy szüneteltetni,amíg meg nem szűnik a hallgatói jogviszonyom? vagy folytatnom kell az egyetem mellett a tagdíj fizetést? mi kell a belépéshez? köszi minden választ
2010. márc. 6. 21:29
 1/2 anonim ***** válasza:
A kötelező nyugdíjpénztárból nem lehet kilépni, azt majd megkapod, ha nyugdíjas leszel, addig kamatozik, és gyűlik hozzá, amikor bejelentve dolgozol. Önkéntesből ki lehet venni a pénzt, de ennek is van egy szabályozása, a feltételeket pontosan nem tudom.
2010. márc. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jól tudod, be kell lépned a pénztárba, mint pályakezdő. Tagdíjat a munkáltatód von le a jövedelmedből. Ha nincs jövedelmed - pl egyetemista vagy - akkor tagdíjat sem kell fizetni. Amikor megszűnik a jogviszonyod, akkor a munkáltatódnak le kell ezt jelenteni a mnyp felé. A belépéshez a te, plusz a munkáltatód adatai kellenek.
2010. márc. 7. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!