Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Életbiztosítást szeretnék...

Nagyicsavo kérdése:

Életbiztosítást szeretnék kötni! 30 éves vagyok! Havi 10000 forintra gondoltam. Hol éri meg a legjobban? Hogy működik ez a folyamat? Ha folyamatosan fizetem mondjuk 30 éven keresztül, mennyit jelent ez nekem?

Figyelt kérdés

2015. aug. 28. 15:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A leírásod és a tag-ek alapján nekem nem világos, hogy te most kockázati életbiztosítást, unit-linked ("befektetési") életbiztosítást vagy nyugdíj-előtakarékossági számlát szeretnél nyitni. Nem részleteznéd egész pontosan hogy mit is szeretnél?
2015. aug. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elnézést,Nyugdíjpénztárra gondoltam nem életbiztosításra
2015. aug. 28. 16:01
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Az állami nyugdíjpénztárnál érdeklődj. Ha van bejelentett munkahelyed, akkor jobban jársz.
2015. aug. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg többféle módon takarékoskodhatsz nyugdíj célból.


Egyrészt ott az állami nyugdíj, de ott nem tudsz plusz pénzt befizetni, nem igazán értem azt a választ, hogy náluk érdeklődj, ott a fizetésed után fogsz kapni.


Másik 2 nyugdíj célú pillér jelenleg:

- önkéntes nyugdíjpénztár: itt általában választhatsz pár portfólió közül (biztonságos, kockázatos, kiegyensúlyozott), adókedvezményt kapsz a befizetés után, havonta fizetgeted, ez a legegyszerűbb forma, beállítod az átutalást, és elfelejtheted a következő időszakra.

Azt nehéz megmondani, hogy melyik a legjobb, mivel mindig változik, de hozam táblát minden évben adnak ki, pl itt találsz: [link]

Itt a hozamok mellett arra figyelj még, hogy jobb egy nagyobb szolgáltató 8%-a, mint +0.5%-ért elmenni valami kicsihez, valamint érdemes azt is megnézni, hogy valaki stabilan hozza e a számokat, vagy sikerült 1 kiugró évet produkálnia, szóval ne csak 1 év alapján dönts, és ne csak az alapján, hogy kinek a legmagasabb.


- NYESZ: nyugdíj előtakarékossági számla. Ez gyakorlatilag egy speciális értékpapír letéti számla, amire pénzt utalhatsz, az utalások után adókedvezmény jár, amit szintén ezen a számlán írnak jóvá. Az oda utalt pénzből pedig részvényeket, befektetési jegyeket, állampapírokat vásárolhatsz, ezekkel folyamatosan kereskedhetsz (kamat, és árfolyam nyereség adó mentesen), tehát Te magad állíthatsz össze egy porfóliót és managelheted.

Ezt akkor érdemes választani, ha érzel magadban tudást, és energiát arra, hogy foglalkozz az egésszel.



Mindkét befektetési formára igaz, hogy amennyiben nyugdíj előtt akarod kivenni, akkor masszívan adózni kell utánuk, és visszafizetni a kedvezményeket. Szóval ha nem vagy teljesen biztos benne, hogy tényleg a következő 30 évben fogsz tudni/akarni spórolni, akkor inkább egy TBSZ (tartós befektetési számla) nyitása a megfelelő, a TBSZ-re befektetési termékeket (állampapírok, banki lekötések, etc), itt nem kapsz plusz támogatást, de adómentes az 5 év végén a befektetésed.

2015. aug. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dudok Andrásné ***** válasza:
17%
Na én 30 évesen semmibe nem raknák egy forontot sem.Nekünk van életbizt de elég 50 évesen a.nyugdijadra félretenni.10 ezer mar nem elégnekünk értékkövező van ami már ma 23ezer ft 14 év utàn.
2015. aug. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
78%
5ös, persze,hogy nem elég 10 000 Ft, mert nem kezdtél el időben gondoskodni róla....ha elkezdted volna 30 évesen elég lenne!
2015. szept. 12. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak az Uniqához ne menj.Nagyot bukhatsz én belementem és buktam is 300 ezret te többet buknál 30 év alatt.Ha rám hallgatsz az Uniqához ne menj csak a pénzed akarják.
2016. nov. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 cydor válasza:

Bar az utolsonal emlitett cegnel en sem jártam jól, mégis összegyűlt a számlámon egy olyan megtakarítás 7 év alatt, amihez azért lehet nyúlni, bár messze nem annyi mint vártam. Igen a régi biztosításoknál az első 3év befizetését lenyúlták, ezt el is mondták, ha valaki rákérdezett.

Ma már nem nyereszkedhetnek a biztositok a befizetéseken.

2017. okt. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!