Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Biztosításom után igényelhetem...

Biztosításom után igényelhetem a pénzem utólag?

Figyelt kérdés
2 éve felvettem 200.000ft szabadfelhasználású hitelt és lett rá kötve fizetésképtelenségi biztosítás viszont erről én megfeledkeztem.Lényeg az hogy tavaly márciusban elküldtek a munkahelyemről és csak most a napokban sikerült megint elhelyezkednek (február 16).Kérdés hogy visszamenőleg tudok-e pénzt igényelni a biztosítómtól?

2016. febr. 20. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Meg lehet próbálni, attól függően mi van a biztosítási szerződésben.

De ha fizetted ez idő alatt a hiteled, akkor nehéz lesz bizonyítani hogy fizetésképtelenné váltál.

2016. febr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az igénybejelentésnek általában van határideje.
2016. febr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem fizetnie kell a biztosítónak ebben az esetben, nem hinném, hogy elévült volna a kárigényed pár hónap alatt. Ők azt vállalták, hogy fizetnek, ha munkanélküli leszel, az voltál, tehát fizetniük kell.
2016. febr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Az ügy vége az lett hogy kifizette a biztosítóm utólag is a pénzt.Korrekten járt el a Generali biztosító.A bankom viszont töketlenkedett ahogy csak tudott.Elősszöris visszatartotta a saját pénzem hetekre.Előtörlesztett a hitelemben az engedélyem nélkül a biztosítótól kapott pénzből ami az enyém, közben félre tájékoztattak a további dolgokról.A vége jól alakult felhívtak a központból és én dönthettem el hogy mi legyen.100 ezret utalt a Generali, és 50 ezer volt még a hitelemből.Úgy döntöttem hogy a hitel letudjuk és még megkaptam 50 ruppát.A Bankom viszont idén már több alkalommal megszívatott komolyan gondolkodok rajta hogy megszüntetem náluk a folyószámlámat.

Köszönöm akik válaszoltak esetleg biztattak.

Üdv!

2016. márc. 31. 22:19
 5/5 anonim ***** válasza:
66%
Örülök, hogy sikerült megoldanod. Mondtam, hogy fizetni fognak, mert nem évült el a kárigényed, erre valami paraszt lenullázott. Ez most miért jó, hogy a normális válaszokat lepontozzák?
2016. márc. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!