Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Havonta egy-egy napos külföldi...

Havonta egy-egy napos külföldi munka esetén milyen biztosítást érdemes kötni?

Figyelt kérdés

A férjemnek most lett új munkahelye, havonta egyszer menni kell neki Szlovákiába, de még aznap jön is. Eddig 2szer volt, de most jutott eszembe, hogy sajnos bármi megtörténhet az utakon... Milyen biztosítást lenne érdemes kötni, hogy ezekre az egy-egy napokra biztosítva legyen? Tehát ha baj van, ellássák kint, vagy épp haza tudjuk hozni?

Minden nap előtt egy 1 napos macerás lenne, mert általában előtte nap szólnak neki...


2016. máj. 16. 16:07
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Semmijet. Ha meghal, meghal, nem számít a pénz. Nyugodj meg!
2016. máj. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szeretném ha ott is kaphatna kórházi kezelést, ha baj van, v komolyabb sérülés esetén haza tudnánk hozni, és nem egy vagyonba kerülne...Senki nem beszélt arról, h meghal te...
2016. máj. 16. 16:18
 3/9 anonim ***** válasza:

1-es, gratulálok! - sokat "segítettél" a kérdezőnek...


"ha baj van, ellássák kint,"

Erre a célra a kék színű EU-s egészségbiztosítási kártya megfelelő.

Szlovákia szerencsére nincs messze - akár ismerős is hazahozhatja, ha már jobban van, DE! ha hivatalosan, legálisan van kint, akkor szerintem elvileg a munkahelyének biztosítania kellene az ellátását.

2016. máj. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy ezt a kék kártyát az OEP-nél lehet kiváltani, ha jól emlékszem, ingyenes.
2016. máj. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mondom neki, hogy kérdezzen rá erre a munkahelyén azért, köszönöm!
2016. máj. 16. 16:56
 6/9 anonim ***** válasza:

1, bankkártyában szokott lenni 1-3 napra utasbiztosítás, pont erre a célra.

2, az EEK célszerű, de az utasbiztosítást nem helyettesíti

3, egyébként nem nagy macera megkötni, ha valaki nekem ideszól, (akivel kötöttem már utasbiztosítást,) hogy holnap megyek, kellene egy utasbizti, annak kb. 2 perc és a kötvénye már ott van az e-mailjei között.

4, a cég tud kötni csoportos szerződést, ez viszont csak akkor éri meg, ha legalább 100 napot vannak a dolgozók külföldön.

2016. máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kb. egy perc alatt köthettek egy utasbiztosítást, akár egy fapados olcsót is. Regisztrálj be valamelyik alkusz oldalára, én a clb-n vagyok pl., de más is jó, és akkor megjegyzi az adataidat, kb. fél perc alatt tudsz kötni utána már bármikor egy napra utasbiztosítást.
2016. máj. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. máj. 21. 07:41
 9/9 xswerdy ***** válasza:

hivatalos útra a munkáltatónak kell biztosítást kötnie. Bár az EUn belül a fent írt kártya is jó, de nem biztosít teljes ingyenességet (ugyan azt kell fizetni, amit a helyieknek, ami Szlovákiában feltehetőleg megfizethető).


Ezen kívül aki rendszeresen utazik, annak szerintem a legjobb a bankkártyához kapcsolódó biztosítás, ami egy évi fix áron folyamatosan él. Nem kell minden utazás előtt foglalkozni vele.

2016. júl. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!