Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Lehet két lakásbiztosításom...

Lehet két lakásbiztosításom párhuzamosan?

Figyelt kérdés

A jelenlegi biztosítómnál fel szeretném mondani a szerződésemet, amit csak úgy tehetek meg, hogy nem fizetem be a biztosítás díját, így felmondják a szerződésemet a türelmi idő lejártával, ami 2 hónap múlva lesz.

A másik biztosítónál viszont szeretnék szerződést kötni, hogy biztosan legyen biztosításom ha ez alatt az idő alatt bármi történne. Ezt megtehetem?



2016. szept. 8. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A fedezetlen időszakra nem lesz biztosításod. Mondd fel az egyiket, kösd meg a másikat ugyanazon a napon.
2016. szept. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom felmondani, mert ezt az évforduló előtt 30 nappal meg kellett volna tennem. Ezért van az, hogy csak nemfizetéssel szüntethetem meg a szerződésem.

Az új biztosítónál mostazonnal megkötöm.

A régi biztosítónál van 60 nap türelmi idő.

Így keletkezik a 2 hónap párhuzamosság.

2016. szept. 8. 10:57
 3/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem lehet.
2016. szept. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ajjjaaajjj
2016. szept. 8. 16:40
 5/12 anonim ***** válasza:

lehet 2 lakásbiztosításod egyszerre minden gond nélkül.


de nagyon kíváncsi vagyok:

1, Ugyan mi a gond a jelenlegivel, amit csak az új tudna?

2, Tudod-e, hogy mi a díjnemfizetés következménye?


mert ha bementél az egyik biztosítóhoz és ott Gizike azt monda hogy a másik egy rakás szar, akkor javaslom, hogy menj be a jelenlegi biztosítódhoz is...


amúgy van más lehetőség is a DNF-en kívül...

2016. szept. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"így felmondják a szerződésemet"


Nagyon nem mindegy, hogy felmondják vagy felmondhatják. Szabályzat szerint csak felmondhatják. Ha pedig nem mondják fel, neked ugyanúgy ki kell fizetni a díjat, így pedig sokkal tovább is lehet párhuzamos lakásbiztosításod.

2016. szept. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

utolsó:

itt lehet hogy az új PTK-ra gondolsz, de fogyasztói szerződések esetén nem így van.

Ezenkívül a szabályzat ha felmondásról vagy annak lehetőségről ír dnf esetében, akkor tényleg el kell jönni attól a biztosítótól. Itt ugyanis nem kell semmilyen felmondás, hanem a szerződés megszűnése automatikus. (A szerződés megszűnik és pont, nem kell külön felmondani.)

2016. szept. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#7: íme egy biztosító szerződésének részlete:


8.6. A díj meg nem fizetésének következménye

8.6.1. Megszűnik a biztosítási szerződés

· a halasztott díj befizetésének elmulasztása esetén az esedékességtől számított 30. nap elteltével,

· az egyszeri díj vagy a folytatólagos díj befizetésének elmulasztása esetén az esedékességtől számított 60. nap elteltével, ha addig a hátralékos díjat nem fizették meg, és a szerződő nem kapott halasztást, illetve a biztosító a díjkövetelést bírósági úton nem érvényesítette.


Itt folytatásról van szó, tehát alapból 60 napot ír (biztosítótól függően 90 is lehetne). Kaphat halasztást, ami még tovább kitolja a fizetési határidőt és onnan számítódhat a 30 nap, végül még bírósági úton is érvényesítheti, ez végső esetben azt is jelentheti, hogy meg sem szüntetik a szerződést és a teljes évet ki kell fizetnie.


Vagyis lehet hogy a fenti szerződés alapján a 60 nap látszódik szépen és értelmezhetően, de ez csak egy időpont a lehetségesek közül és a biztosító tud ezzel játszani, az ügyfél ebben a játékban az egér szerepét tölti be.

2016. szept. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

mutass egy embert, akinek engedték a halasztást (sőt, adtak neki kérés nélkül), vagy a 60 nap alatt volt bírósági út ;)


plusz el tudod képzelni, hogy kár esetén fizetne?



ez egyébként egy régi PTK hatálya alatt lévő feltétel szövegből való részlet. (bár a felmondják szót egyik helyen sem találod meg, mert nincs mit felmondani)

2016. szept. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem lakásbiztosításod különböző biztosítóknál akárhány lehet. Ha te szerződést kötöttél velük és mindnek fizeted a biztosítási díjat, akkor érvényes kell legyen a szerződésed.

Nem hallottam, hogy ennek korlátoznák a számát.

2016. szept. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!