Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Az újonnan kiváltható EU-s...

Az újonnan kiváltható EU-s TAJ-kártya miért nem helyettesíti magyar területen is a régi (papírfecni-típusú) TAJ-kártyát, ha mindenütt másutt elfogadható az EU-ban a TAJ igazolására?

Figyelt kérdés

Néhány hete kiváltható az új EU-s TAJ-kártya, amellyel EU-s tagállamokban és Svájcban lehet igénybe venni a sürgősségi eü-szolgáltatásokat. Rá kerül az a TAJ-szám is, amelyet egy kis papírfecnin hordozgatunk magunknál évek óta. Az EU-ban ezzel az új (plexi) kártyával igazolhatjuk, hogy van magyar TAJ-unk, de magyar területen továbbra is a régi papírfecnit kell használjuk. No persze kiválthatunk egy újat e helyett is, de pénzért ... míg az EU-s kiváltása díjtalan. A hivatalban azt mondták nekem a kérdésemre: "Az új EU-s kártyát csak az állam állítja ki, míg a régi papírfecnin a Társadalombiztosító bélyegzője van."

Ez a válasz azonban sántít, hiszen az EU-st is a Társadalombiztosító adja a kezembe ráadásul a magyarországon elfogadott papírfecni ellenőrzését követően, annak alapján.


2010. ápr. 28. 09:15
 1/1 anonim válasza:
Ezekben a kérdésekben szerintem ne is próbálj logikát keresni.Nincs.A taj kártyáért tudnak pénzt kérni,persze nem tudom,hogy mi kerül 2000? Ft-ba(nem tudom pontosan mennyi most)azon a darab papíron.De szerintem ha elmész orvoshoz és nincs papírfecnid,de tudod a taj számodat,beírják a gépbe és minden adatot kiír rólad.Odaadod a személyid és minden rendben.Szerintem az orvosi rendelőkben a taj számodra van szükségük,hogy mivel igazolod,nem számít.
2010. máj. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!