Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kezdő ingatlanosok, biztosítós...

Kezdő ingatlanosok, biztosítósok: hány hónap után jött össze az első üzlet? Mik a tapasztalataitok? Hogy mennek a hideghívások?

Figyelt kérdés
Korábban mivel foglalkoztatok? Hogy bírjátok?

2016. nov. 8. 19:04
 1/4 00hory00 ***** válasza:

Októberben kezdtem el a felkészülést, november a tréningekről és vizsgákról szólt. Amit munkának lehet nevezni, azt olyan November vége - December elején kezdtem el. Az első pár komolyabb üzlet szinte azonnal létrejött,még decemberben, igaz családban. A hideghívások eredménye kisebb üzletek formájában látszott januárban, és február elején jött az első nagyobb szerződés, amit hideghívásból hoztam össze.

A hideghívás sem való mindenkinek. Mindenki meg tudja tanulni, elő tudja adni, de mindenkinek más a stílusa, ezért nem szabad senkit lemásolni. Tesztelni kell, hogy melyik szövegre ugranak rá az emberek, de ami nagyon fontos, ha tudod, mit akarsz mondani és határozottan teszed, akkor az természetes hatást kelt. Nem azt gondolják a túloldalon, hogy egy robot beszél hozzájuk. És sokan nem hiszik el, de a mosoly nagyon "áthallatszik" a telefonon, mint ahogy az is, ha már unod az egészet. Épp ezért ha nincs kedved telefonálni, inkább hagyd a francba, mert csak ártasz vele. Ilyenkor az időt inkább fordítsd önfejlesztésre, marketingelésre, vagy keress meg ismerősöket, akiknek elmeséled, hogy mit csinálsz és ez miért jó nekik. Telefont meg majd ragadsz holnap, ha kisüt a nap.

Ezeket biztosítósként mondom, az ingatlan oldalt nem látom át.

2016. nov. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 00hory00 ***** válasza:

Ja és a kisebbekre nem válaszoltam bocsi :D Korábban mindig vendéglátóztam, így a személyes találkozók számomra nem jelentenek akadályt. Szinte bárkivel bármiről megtalálom a témát és a kicsit zárkózottabb embereket is feloldom tárgyalás közben. A hideghívást viszont nehezen kezelem, ezért nem is nagyon csinálom már. Az elején még jó volt, de 10 hívásból 3 igen sem tudta elfelejtetni velem, az előtte lévő 7 különböző módú és stílusú elutasítást. Mert a "köszönöm, nem érdekel"-től a "k. anyját hívogatják már állandóan"-ig minden van :D

Tanácsom ezzel kapcsolatban, hogy az elején mindenképp érdemes foglalkozni vele, de ha 3 hónap - fél év után úgy látod, hogy nem megy annyira, mert nem tudsz vele eleget foglalkozni idő hiányában, vagy gyomorideged van, ha fel kell emelni a telefont, akkor érdemes rá felvenni 1-2 finom hangú embert, aki vagy csinált már ilyet korábban, vagy be kell tanítani, vagy felkeresel egy céget akik ezzel foglalkoznak és nekik fizetsz az egyeztetésért.

2016. nov. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az élménybeszámolót. Lenézik ezeket a szakmákat, holott mindenkinek szüksége van lakásra és biztosításra.
2016. nov. 13. 12:54
 4/4 A kérdező kommentje:
Gyomoridegem nincsen - ez egy munka. Benne van, hogy elutasítanak. Na és? Hívom tovább.
2016. nov. 13. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!