Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Kötelező gj. Felelősségbiztosí...

Kötelező gj. Felelősségbiztosításnál az hogy lehet, hogy miután már egy hónapja rendeztem az idei díjat, küldenek egy díjváltoztatást K&H-ék, hogy megemelik a díjat és még fizessek be x ezer forintot?

Figyelt kérdés
2017. márc. 30. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

60 nappal előre meg kell hirdetniük a tarifaváltást.

Ha ezt nem teszik meg, akkor nem változtathatnak.


Az mellékes ha te önkényesen előre kifizetted a díjadat.


Bár részleteket nem említettél.

2017. márc. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egy hónapja indult a biztosítási évem, a megegyezett éves daj akkor ki lett fizetve, ma pedig kapok egy értesítőt díjváltozásról, hogy fizessek még be x ezer forintot, különben a biztosításomat törlik. Nem volt értesítés tarifaváltozásról!
2017. márc. 30. 11:57
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Az mit jelent, hogy a megegyezett éves díj ki lett fizetve?

Csekket küldött a biztosító, amit befizettél, vagy csoportos beszedési megbízás alapján ők szedték be?

2017. márc. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Konkrétan a K&H internetes oldalán, online bankkártyás fizetéssel rendeztem.
2017. márc. 30. 12:12
 5/10 klopusz ***** válasza:
87%

Lehet, hülye a kérdésem - ne haragudj.


Nem volt az elmúlt 12 hónapban károkozásod, baleseted?

Mert ebben az esetben - ha a biztosítónak most jutott a tudomására - akkor a bonus/malus besorolás miatt valóban emelkedhet a biztosítási díj akár több ezer forinttal is.


A biztosítósok mondtak valamit?

2017. márc. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

Én nemrég kötöttem át a groupamához. Náluk olyan a bankkártyás fizetés, hogy egyrészt kiadja nekem a biztosítási díjat baleseti adó nélkül, hogy annyit kell fizetnem, egyébként én írom be kézzel, hogy mennyit akarok fizetni.


Ez az első hiba lehetőség, hogy kevesebbet fizetek mint kéne ha bénázok.


A másik, hogy tudok előre is fizetni így lényegében. Pl kifizetem most a jövő évi díjat, mert így gondolom, miközben majd jövőre más lesz a tarifa.


Szóval nem mind1 azért a dolgok fekvése, még mindig kevés infót közölsz.


Az se mind1, hogy milyen jogon követelik a pénzt tőled. Mit írtak? Valami indokot tutira írtak. Mi áll a papíron/mailban?

2017. márc. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Cím: Díjváltozás értesítő.(szerz.módosítás) "Tájékoztatjuk, hogy bizt.díja megváltozott. Kérjük, hogy a biztosítási védelem fenntartása érdekében a fizetendő összeget határidőig rendezze." És semmi más. Persze már megreklamáltam, majd kíváncsi leszek mire hivatkoznak.
2017. márc. 30. 12:43
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te netrisken (vagy hasonló oldalon) kötöttél biztosítást. Az általad beírt adatok alapján kalkulált egy összeget, és ezt fizetted be éves díjként. AZtán amikor a rendszerből lekérdezték az adatokat, valami más volt, mint amit te megadtál. Ezért módosult a díj.

De sétálj be egy K&H-ba és érdeklődd meg, miért változott.

2017. márc. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, az egyik ilyen oldalon kötöttem, elképzelhető, de kíváncsi vagyok mit mondd a K&H.
2017. márc. 30. 14:43
 10/10 anonim ***** válasza:

Amennyiben a Netrisk saját hibájából rossz árat adott meg neked, akkor a különbözetet ők fizetni fogják, de ez már náluk ki kell derüljön.


Ha te visznt valami hülyeséget adtál meg, kamuztál vagy bármi ilyesmi, akkor utólag módosulhat a díj simán.

2017. márc. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!