Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha nincs TB-m, attól még el...

Ha nincs TB-m, attól még el tudok menni magán fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
2017. jún. 8. 22:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
MAGÁN!!!! Nem állami! Nem értelmezed?
2017. jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Magáb orvosnál csak pénzre van szükséged.
2017. jún. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Persze hogy elmehetsz, mert azt nem a tb fizeti hanem te.

Egyébként elmehetsz állami fogorvoshoz is, de a költségeket kiszámlázzák majd.

2017. jún. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Elmehetsz. SZTk-ba is elmehetsz, el kell látniuk, csak szólnak, hogy fizesd be a TB-t, amit egyébként kötelező fizetni, szóval utólag is be fogják hajtani.
2017. jún. 8. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Carragher_x ***** válasza:
87%

"Egyébként elmehetsz állami fogorvoshoz is, de a költségeket kiszámlázzák majd."

Nem számlázzák ki.

2017. jún. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Nem számlázzák ki az orvosi költségeket az állami ellátásban, ha van érvényes TAJ-számod.


És mivel van (tuti, hogy van), ezért köteles az orvos ellátni és köze nincs ahhoz, hogy fizetsz TB-t vagy sem.

Maximum jelezheti, hogy rendezetlen a TB-d a számítógép adatai alapján.


A járulék behajtása a NAV-ra tartozik, de ez sem az ellátás költsége, hanem egy fix összegű, kötelezően fizetendő járulék, ha nincs biztosítással járó jogviszonyod, vagy nem kapsz olyan ellátást, ami mentesít a járulék fizetése alól.


Magánorvosi ellátáshoz semmi nem kell, csak pénz... :)

2017. jún. 9. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%

Nagyon ritkán szoktam beszólni, de ha van pénzed magán fogorvoshoz (párom is oda jár, ismerem az árakat), akkor igazán be tudnád fizetni azt a havi 7 ezer tb-t is, függetlenül attól, hogy igénybe veszed e.

De hogy a kérdéser is válaszoljak, mehetsz magánorvoshoz, ott nem kérik el a taj kártyát.

2017. jún. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
@7 Más kérdés, hogy miért kötelező bedobni a közösbe, ha aztán soha nem vesz ki belőle az ember. Nekem nagyjából havi átlag 45 ezer pénz ugrik le a fizetésemből, úgy, hogy 10 éve nem vettem igénybe az állami egészségügyet.
2017. jún. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%

# 8


Azért, mert társadalombiztosítás. A biztosítások így működnek. Bedobsz egy átalány minden hónapban (persze az, hogy jövedelemarányos, míg pl. egy munkanélkülinek összvissz 7000 forint havonta, valóban kissé igazságtalan), és utána nincs rá gondod.


Hidd el, hogy én is évente max. 1-szer vagyok beteg, de akkor sem igazán megyek orvoshoz, szóval én sem veszem igénybe gyakran az egészségügyet. De ha egyszer valami komoly dolog történik, akkor nem kell milliókat fizetni, vagy esetleg annak a kockázatát bevállalni, hogy nem leszel ellátva.


Meg aztán a társadalom egészsége fontos dolog, hiszen ha a társadalom beteges, és folyamatosan azon görcsöl, hogy honnan lesz pénze meggyógyulni, az komoly problémákhoz vezet. Európában elég jól működik ez a modell, az USA-ban meg látjuk, mik fordulnak elő.

2017. jún. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

# 7


Nem kell befizetnie, majd a NAV behajtja neki egyben, kamatokkal és bírsággal együtt. Mivel ez a dolog nem opcionális, meg nem becsületkassza.

2017. jún. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!