Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nem tudom befizetni a lakásbiz...

Nem tudom befizetni a lakásbiztosításomat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Na,nem azért nem tudom befizetni a csekket,mert nincs pénzem,hanem mert nem küldi a csekket a biztosító.A Pannónia biztosítónál volt szerződésem,de biztosító megszűnt,és átvette az Aegon az ügyfeleket,engem is.A gondom az,hogy meg is kaptam a levelet tőlük,hogy mi a helyzet,de nem küldtek csekket.Sokszor próbáltam elérni telefonon őket,de folyton foglalt minden ügyintéző.Ezért e-mail-en keresztül próbálkoztam,leírtam nekik hogy mi a gondom,meg megadtam a telefonszámom,hogy hívjanak fel.Pár nap múlva felhívott egy ügyintéző hőlgy,neki végre elmondhattam mi a gondom.Hozzáteszem minden csekkem rendesen fizetve van a bizonylatok el vannak rakva.Mindenképpen rám akarta eröltetni,hogy valami tartozásom lehet.Mondtam neki az kizárt,minden bizonylat megvan.Erre mondja:"Be tudja scannelni és elküldeni e-mailben a bizonylatokat?"Oké!Megcsináltam,elküldtem,megkapták.Visszajeleztek,hogy utánanéznek.Ez volt több mint 2 Hete.Mit csináljak?

2017. aug. 29. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Írj megint, hívd őket, menj be személyesen.
2017. aug. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért az vicc hogy az ügyfélnek kell kuncsorognia, hogy hagy fizessen már...
2017. aug. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet ebből bajom,hogy nem fizetem?Követelhet tőlem pénzt a biztosító a későbbiekben,vagy csak simán megszűnik?
2017. aug. 30. 07:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

2 lehetőséged van:

1. befizeted az aegon honlapon bankkártyával az elmaradt díjat.

2. nem fizeted be, és megszűnik a biztosításod. Díjat nem követelhet a biztosító, ha a biztosításod 2014. március 15. után lett kötve. Ha előtte, akkor követelheti a pénzt, de nem minden esetben. Ha magas az éves díjad, akkor lehet, hogy követelni fogja.

2017. aug. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megírtuk mit csinálj. De látom nem csináltad meg, inkább kiemelted a kérdést :D
2017. aug. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aegon honlapjan simán be lehet fizetni. Nekem sikerült..
2017. aug. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A csekk mit számít? Azon egy számlaszám van, minden biztosító valamilyen banknál vezeti a számláját. Na, azt a számlaszámot kell kideríteni, bemenni a bankba ahol van a számlájuk és befizetni ott a pénztárnál. A közleménybe beírni a szerződésszámot, vagy amit kell. Abban a pillanatban ott van a pénz a számlájukon, tehát aznappal ki van egyenlítve a díj és kapsz róla bizonylatot.


A számlaszámot meg k. egyszerű kideríteni, fel kell hívni a biztosító ügyfélszolgálatát, hogy "csókolom, ilyen típusú lakásbiztosításom van, tessék már megmondani a számlaszámot amire fizetni kell..". A számlaszámból az is kiderül, hogy milyen bank. De utalhatod is, ha nem sürgős.


Most ezeket leírtam, már csak azt nem értem, hogy aki ezeket a súlyos problémákat nem tudja megoldani magától, meg azt hiszi hogy sárga csekk nélkül kampec, az vajon miből él meg úgy, hogy még lakása is legyen...

2017. aug. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!