Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ki érti ezt? Díjmentes leszáll...

Lali51 kérdése:

Ki érti ezt? Díjmentes leszállítás (1) A biztosítás legalább 3 év díjjal fedezett tartam eltelte után díjmentesen leszállítható, ezen idôszak eltelte elôtt a biztosítás nem rendelkezik díjmentesen leszállított biztosítási értékkel.

Figyelt kérdés
Díjmentes leszállítás esetén a biztosítás további díjfizetés nélkül, csökkentett biztosítási összeggel hatályban marad.

2017. szept. 8. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, életbiztosítás.


Ha, például 15 évre szóló, akkor évente kapsz értesítést, hogy mennyit fizettél be, mennyi a biztosítás értéke (éppen mennyit fizetnének, a biztosítási esemény bekövetkezésekor a kezdeményezettnek), és hogy mennyi a visszavásárlási érték. (Visszavásárlási érték: ha a példabeli 15 év előtt felmondod a biztosítást, akkor az akkor megállapított visszavásárlási összeget kapod. Mit tudom én, a befizetések 25-30%-át.)


3 évi fizetés után kérhetsz díjmentes leszállítást.

Díjmenetes: a hátralévő időre nem kell díjat fizetned.

Leszállítás: egy leszállított, azaz az eredeti szerződés szerinti további díjfizetéses összeghez képest (jelentősen) csökkentet értéket irányoznak elő, ezt kapja majd a kedvezményezett a biztosítási esemény bekövetkeztekor.

2017. szept. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2017. szept. 8. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!