Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Ha szerződés van, de az éves...

Ha szerződés van, de az éves biztosítási díjat pár nap késéssel fizetem be, akkor arra a pár napra nem érvényes a biztosítás?

Figyelt kérdés
Pont hazajöttünk és beázott a lakás, és nézem hogy három napja kellett volna átutalja az éves biztosítási díjat. Ebből probléma lehet, vagy nem számít, mert attól a szerződés él, csak késedelmi díj van legfeljebB?

2017. okt. 9. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
semmi gond nem lesz
2017. okt. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

megnéztem, hogy a biztosítás időtartam ahatározatlan és az évforduló napján 30 napos felmondási jogom van


ha ahog ymondod ez nem probléma, az furcsa, mert akkor abban a 30 napban az ember biztosítva is van, meg nem is?

2017. okt. 9. 10:33
 3/7 A kérdező kommentje:
a dolgot még tetézi, hogy CIB-es vagyok, és nem működik ma a CIB, nekem nem jön be még a weboldala sem
2017. okt. 9. 10:34
 4/7 xswerdy ***** válasza:
az évforduló előtti utolsó 30 napban már nem mondhatod fel a szerződést. De ami díjat legutóbb befizettél, az az évfordulóig él. De ha határidőre nem fizetted be, akkor is van még némi türelmi idő, 60 nap. Ha az alatt sem rendezed, akkor vannak nagyobb problémák.
2017. okt. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem lesz baj, mert 60 napig még él a kockázati idő. Ha nem tudsz utalni azt is megteheted, hogy besétálsz a biztosító számlavezető bankjába és a számlaszámára elhelyezed a díjat.
2017. okt. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi gond nem lesz,60 napos türelmi idő van.
2017. okt. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"besétálsz a biztosító számlavezető bankjába és a számlaszámára elhelyezed a díjat"


nem is tudtam, hoyg ilyent lehet, őszintén szólva elég hihetetlennek tűnik


van díja?

2017. okt. 11. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!