Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Az auto biztositoknál, hogy...

Az auto biztositoknál, hogy hogy növekedik a fizetendő összeg, ha már 3éve ott vagyok az egyiknél, nemhogy mindig csökkenie kellene?

Figyelt kérdés
2017. okt. 24. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Csökkenhet is, maradhat is, növekedhet is.

Ha a meghirdetett díj nagyobb mértékben nő, mint amennyivel a bonus-malus eggyel magasabb fokozata miatt a kedvezmény nő, akkor a díj növekszik.


Ez üzletpolitika.

Változtathatnak díjat; csökkenthetik ha szeretnének új ügyfeleket, növelhetik (akár durván is), ha ezt az üzletágat le szeretnék építeni.

Változtathatnak kedvezményeken, hogy bizonyos jellemzőjű ügyfeleket magukhoz csábítsanak, bizonyos jellemzőjüeket elüldözzenek; ezzel egy számukra kedvezőbbnek ítélt ügyfélkört megtartva, szerezve. Ezért van, hogy mikor akár itt a GYK-n is szó esik a KGFB-ről, akkor egyesek ugyanazt a biztosítót felháborítóan drágának tartják, amit mások messze a legkedvezőbb díjúnak.


Például, az én autómra (amihez ugye figyelembe vannak véve az én adottságaim is) a legolcsóbb és legmagasabb díjajánlat között 12,7-szeres a különbség. A legmagasabb ajánlatú biztosító nyilván nagyon nem szeretne engem az ügyfelei közt tudni.

2017. okt. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%
nem kell csökkennie. stabil ügyfél vagy, neked nem járnak kedvezmények, stb. ezért kell évente váltani. mindig az új ügyfelek kapják a jobb ajánlatokat.
2017. okt. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

miert nem kerdezed meg?

mi 6 eve vagyunk ugyanannal a biztositonal, minden evben mikor kuldik az ujitast megnezem az osszeget, osszehasonlitom a tavalyival es felhivom oket, hogy miert valtozott az osszeg

meg fogjak mondani


ja, ugyanakkor ev elejen meg szoktam kerdezni mas biztositokat is, es meg az uj ugyfel-kedvezmenyek miatt sem talaltam olcsobbat

2017. okt. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%
3-as te tuti Köbés vagy...:D
2017. okt. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem tudom mi az a Köbés :(
2017. okt. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kettes,ez ,ár régen nem igaz,amit írsz.
2017. okt. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A bónuszkedvezmény nem akkora hogy annyira lehessen látni, de évről évre új tarifát hirdetnek, ha drágul akkor drágul.
2017. okt. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!