Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Unit linked biztosítás kérdés....

Unit linked biztosítás kérdés. Ugye az üzletkötő csak a pénzt akarja?

Figyelt kérdés

A 60 feletti édesanyám unit linked biztosítása lejár 6 hónap múlva. Sajnos nem nagyon foglalkozott vele, elavult régi biztosítás már, későn kapcsoltam én is, hogy jó lenne kezdeni valamit vele.


Jelen állás szerint úgy van, hogy ha most felmondaná, akkor bukna 60ezer Ft-ot. 18000 a havi díja, de mint tudjuk ebből sok ezer Ft lemegy működési/befektetés stb. tartalékokra, amik nem növelik az ő pénzalapját, hanem inkább a biztosítóét. Mondtam neki, hogy mondjuk fel, mert akkor "csak" 60ezret bukik, ahelyett, hogy befizetne még 6x18ezret, tehát 108ezret.


Tetszett is neki, viszont felhívta az üzletkötőjét, aki azt mondta, hogy eszébe ne jusson lemondani, itt a finisben, hanem még fizessen be három hónapnyit, és utána felmondhatja. Mert ha most felmondja, akkor 120ezret fog bukni (????).


Holott, én megnéztem a biztosító honlapján, anyukám profiljában, hogy 60 ezer különbség van a pénzalap és a visszavásárlási érték között, nem 120ezer. Valamint magát a biztosítót is megkérdeztem, és ők mondták, hogy nem vonnak semmit, nincsenek extra díjak, a visszavásárlási összeget egyben megkapja.


Ennek alapján nem az a kérdésem, hogy anyámat, hogy győzzem meg, hogy ne az üzletkötőjének higgyen, hanem annak ami a biztosítós profiljában van a weboldalon, hanem az, hogy van-e valami ilyesmi ezekben a biztosításokban, hogy "még három hónapig fizesse, hogy ne bukjon". Erről én nem tudok, de elbizonytalanodtam már én is. Jól gondolom, hogy a hiéna üzletkötő, még három havi pénzt akar a biztosítónak, és azért mondja ezt anyámnak? Köszi a válaszokat, és bocs, hogy hosszú lett.



2018. ápr. 18. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Én azt gondolom, hogy együtt kellene elmennetek édesanyád üzletkötőjéhez, ahol felteheted te is a kérdéseidet.
2018. ápr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tényleg érdemes lenne együtt meghallgatni az üzletkötőt is. Ő ebből már semmilyen jutalékot nem kap, így nem a pénze miatt mondja, amit mond. Aztán eldöntitek.
2018. ápr. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha mindjart lejar akkor nincs visszairasa az uzletkotonek. Jo lenne tudni melyik ceg melyik termeke...
2018. ápr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

az üzletkötő tudja hogy termékben van egy Bónusz kifizetés.

azt meg kell várni.

utána kell kilépni.

2018. máj. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!