Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mit lehet tenni akkor ha a...

Lex01 kérdése:

Mit lehet tenni akkor ha a kedves közös képviselő úgy kötött társasházi biztosítást, hogy a 25 milliós lakásomra csak 9 millió jutott?

Figyelt kérdés
A biztosító azt mondja, hogy a közös képviselővel beszéljem de ő miattam nem fogja megemelni a biztosítás összegét az egész házban, külön meg hiába kötök mert ha baj történik akkor a társasházi biztosítást veszik figyelembe ami 9 millió én meg mehetek a híd alá.

#biztosítás #lakásbiztosítás #társasházi biztosítás
2018. júl. 19. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Na akkor. A biztositasi osszeg mas mint a kereskedelmi ertek. Ez mindg is igy volt. Mivel a bö azt fedezi ha ujja kell epiteni az meg kevesebb mindig mint a kereskedelmi ara. Masreszt a tarsashazbiztositas szinte mindig alul lovi azt is. Arra jo ha vizkar van, ablaktores, csotores stb. Ha ezen aggodsz koss rendes teljes lakasbiztositast. Azt fogjak figyelembe venni ha arra kered. Udv: eg biztositos. Amugy nem szokott tarsashazi lakasokban akkora kar keletkezni hogy nem teriti a bö, es mehetsz a hid ala. A teljes lakastuz sem ilyen, mivel a falat nem bontja le, a burkolatok, stb meg fedeznie kell. De eleve kellene kiegeszito legalabb mert a trsashazi bizti amugyis csak az epuletreszeket fedezi ingosagot nem.
2018. júl. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ! Van ingóságra is ugyanannál a biztosítónál mint a társasházi, de azt mondták, hogy a közös képviselővel egyezkedjek és a társasházit növeltessem meg :(
2018. júl. 20. 21:39
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Az nem fog menni mert nem lehet lakásonként külön csinálni legjobb tudomásom szerint. Négyzetméterre adja ki a lakások BÖ-jét. És akkor mindenkinek meg kéne növelni ami jelentősen növelné a költségeket.
2018. júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen én is így tudom, szóval továbbra is keresem a megoldást :(
2018. júl. 21. 16:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell túlaggódni. 9 millió térít minden előforduló dolgot. Felrobbanni, leomlani meg nem fog. Leggyakoribb káresemények: csőtörés, panelhézag-beázás, sima beáztatás, üvegkárok, betörés miatti rongálás, villámcsapás hatásai, lakástűz. De ez utóbbi inkább családi házakban okoz komoly károkat mivel ott újra kell építeni az egész tetőrendszert például.


A leggyakoribb eset mikor ki kell egészíteni albetét biztosításnál az épületrész BÖjét az az, mikor hitelhez kéri a bank.

2018. júl. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!