Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Családtag által okozott kárt...

Családtag által okozott kárt kifizeti a biztosító?

Figyelt kérdés
A hétvégén közlekedési balesetet szenvedtünk, én vezettem elöl, mögöttem jött a férjem a kocsijával ( mind a két autó az ő nevén van). Azután egy kereszteződésnél megálltam a STOP táblánál, ő elbambult és belém jött. Mire számíthatunk a biztosítótól? Hallottam , hogy egy háztartásban élők közötti balesetben nem mindig fizetik ki a kárt. Mit tudunk tenni, ha elutasítanak?
2010. jún. 22. 12:04
 1/3 anonim válasza:

A kötelező gépjármű felelősségbiztosítás nem fog fizetni.


"A kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás alapján a biztosító a gépjármű üzemeltetése során az általunk másoknak okozott károkat téríti meg."


"A kötelező biztosítás szerződést kormányrendelet szabályozza. E rendelet célja, hogy a másnak okozott kárt a biztosító lerendezze a vétkes fél kötelező biztosítás szerződésének rovására."


A KGFB lényege, hogy a MÁSNAK okozott kárt téríti meg. Mivel mindkét gépjármű a férjed tulajdona, így a kárt saját magának okozta. A KGFB esetén nem a jármű vezetőjének büntetőjogi felelőssége van ( azaz leültetik, ha meghal valaki) , de az okozott kárért nem felel. (pl. a kamionsofőrt sem fogja kifizetni ha "belecsókol" egy autóba, de elveszik a jogsiját, ha a benne ülő megsérül. Ha a sérült pert indít, mert pl. egészségkárosodása lett, akkor azt a Biztosító ellen fogja benyújtani.)


Sajnálom, "jól kitalálták" ezt. :-(


Persze ha van casco-tok, akkor más a helyzet. Akkor MINDENKÉPP fizetniük kell az önrész feletti részt.

2010. jún. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

* KGFB esetén nem a jármű...

helyesen : KGFB esetén a jármű..

2010. jún. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
persze
2010. jún. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!