Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Az árvíz miatt megsűlyedt az...

Az árvíz miatt megsűlyedt az aljzat a házamban. Grupama biztosításom van! Kijöttek, fényképeztek, azt mondták több 100 000 ft-os a kár és majd utalnak előleget . Mit akarnak még?

Figyelt kérdés

Mindez két hete volt azóta várom a pénzt ,hogy kezdhessük a munkát.Erre ma jön a levél ,hogy menjünk be mert még be kell vinni tételes árajánlatot,kitöltött részletes ingósági kárbejelentőt ,javítási számlát.

A kérdésem az lenne ,hogy honnan szedjek árajánlatot ? Én nem akarok vállalkozót hívni mikor a férjem is meg tudja csinálni a betonozást .Javítási számlát sem tudok vinni , ugyan miből kezdjek hozzá ha nem fizetnek ? A kárbejelentő sem tudom miért kell ? Akkor minek fényképeztek meg írtak jegyzőkönyvet ? Miért nem mondták akkor , hogy mik kellenek még ? Hétfőn megyünk be de addig idegbajt kapok !! Valaki magyarázza már el mi folyik itt ??? Előre is köszönöm a segítséget !


2010. júl. 2. 18:09
 1/2 bakter021 válasza:

A helyzet sajnos az, hogy a biztosítók kezét is erősen megköti a törvény. Számla nélkül nem fizetnek, a pénznek arra kell menni, amire való. Nem abban a világban élünk, ahol ha azt mondod, hogy arra költöd, akkor el is hiszik neked. Ezt nem lehet másképpen igazolni, mint számlával. Hogy ki mit tud megcsinálni az lényegtelen, mert a biztosító a teljes újracsinálási költséget állja. A törvény egyébként itt a számlakötelezettség miatt szól így. A kárbejelentő azért kell, mert nem ők jönnek maguktól, hogy hello megérkeztem, mert hallom kár ért téged. Felteszem nem te vagy az egyetlen károsult, így ők a gyorsabb ügyintézés érdekében önállósultak, de a szabály itt is szabály, neked kell bejelenteni. Hivatalosan úgy néz ki, hogy bejelented, kijönnek, majd fizetnek. Jelen esetben kijöttek és a bejelentést már azután kapják meg. Ez jelentős időmegtakarítás neked is és nekik is.


Ui.: remélem érthető és kielégítő volt a válaszom

2010. júl. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Én bejelentettem 2 napon belül a kárt és úgy jöttek ki.
2010. júl. 4. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!