Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Biztosítások

A kérdés

Miért kérik el a TAJ kártyámat abban az esetben is az orvosnál, ha privát megyek hozzá a magánrendelésére és kemény pénzeket hagyok nála?

Lehetséges, hogy az OEP fele is elszámoltatja a kezelések/vizsgálatok árát?

Keress kérdéseket hasonló témákban: magánrendelés, TAJ kártya, OEP, biztosítás, társadalombiztosítás

máj. 15. 21:52  Privát üzenet  

A válaszok

Na ez jó kérdés gondolkodóba estem.

Tényleg ha fizetős akkor minek?

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont máj. 15. 22:10 Privát üzenet
Gyógyszert TB alapon írja ki

A válasz 82%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont máj. 15. 22:19 Privát üzenet

Mert a TB támogatást is beszedi utána.

Mégis mit gondoltál?

A válasz 47%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 68%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont máj. 16. 00:11 Privát üzenet

Ha gyógyszert ír fel, akkor azért, hogy a támogatást megkapd rá (ne teljes összeget kelljen fizetned érte, ha van rá támogatást), ha pedig nem ír fel gyógyszert, akkor azért, mert nyilvántartást kell - elméletileg - vezetnie azokról, akik hozzá mennek.

Fogorvoshoz maszekon járok, soha nem kért tőlem semmit, ezer éve ismer. Egyszer kénytelen voltam másikhoz menni, mert éppen nyaralt a "sajátom", és fájt a fogam. Az már elkérte az adatokat, TAJ-számot, és láttam, hogy egy nagy könyvbe beírta az adatokat a többiek után.

Egyébként azt, hogy ki mit számol el utánad, szintén tudod követni ügyfélkapun keresztül.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont máj. 16. 05:19 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

“Kedves” #3-as! Nem gondoltam semmit, 😂 ezert tettem fel a kérdést! Tudod ez az oldal erre lett kitalálva!

# 5/7Időpont máj. 16. 07:57 Privát üzenet
Mert ez alapján tájékozódik az egészségügyi "előéletemről" pl. hogy nem naponta másik orvossal íratok fel vényköteles gyógyszereket. De nyilván ő sem jár rosszul ha oep felé elszámoltatja.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont máj. 22. 08:08 Privát üzenet
Egy magánorvos? Ugyan már! Hol tájékozódna?

A válasz 43%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont máj. 23. 16:45 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi arról a véleményetek, hogy kisebb, pár ezer forintnyi bitcoint úgy küldök el valakinek, hogy megírom face priviben a tárca privát kulcsát?
Nyelvtanárok adóznak általában a magánórák után?
Szeretnék tartani néha egy-egy privát bulit. Hogy szedhetem be a költségekre a pénzt, hogy ne legyen gondom a NAV-val?
Adhatnék nyáron privát órákat?
Lakossági privát bankárként 10+ év tapasztalattal milyen fizetési igény reális?
Nemzeti eszközkezelőtől vásárolt már vissza valaki házat vagy esetleg ért a banki dolgokhoz? Lenne egy pár kérdésem, ha lehet privát üzenetben.

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések a Biztosítások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!