Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » A kockázati életbiztosítás...

A kockázati életbiztosítás minden esetben fizet a lejárta után?

Figyelt kérdés

Nemrég beszélgettem egy ismerősömmel a lakáshitelem mellé kötött kockázati életbiztosításomról amit azért kötöttem, hogyha elhaláloznék, akkor a hitel teljes összegét kifizesse a bank. Ennyi célom volt vele (hitelfedezeti biztosítás a feleségem nevén van, ő munkabéres, én vállalkozó és így nem lehetett rám kötni). Nem is merültem bele a dologba jobban, bár az fura volt, hogy kérdezte az ügyintéző, hogy hány évre kötöm. 5 évet választottam egyébként.

Aztán most kérdezte az említett ismerős, hogy mennyit fizet a biztosításom a lejárta után.


Szégyellem, de nem is tudtam neki válaszolni, nem is tudom, hogy ez jellegéből adódóan minden kockázati életbiztosítással így van és azért nem került szóba amikor megkötöttem, vagy mert megeshet, hogy nincs ilyesmi abban amit kötöttem?



2019. jún. 1. 04:33
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Azt mi honnan tudjuk, hogy a többszázféle biztosítás közül te melyiket kötötted? Olvasd el a szerződésed.


Egyébként megeshet, hogy a "lejárat" után nem kapsz semmit. Ami nekem van kockazati életbiztosítás az pl. ilyen. Vagyis amig fizetem addig fizet ha baj van, de vissza nem kapok semmit. Ettől függetlenül a tiéd lehet fizet.

2019. jún. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kockázati életbiztosításnak nincsen megtakarítási eleme, így nem gyűlik pénz, amit lejáratkor felvehetsz.

Tehát olyan, mint egy lakásbiztosítás, ott sem kapsz vissza, ha nem volt káresemény.

2019. jún. 1. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Ahogy utolsó mondja.


A befektetéshez kötött (unit linked) biztosítások fizetnek lejártakor, annak függvényében, hogy s mögöttük álló befektetés hogy áll (-költségek), így ezeknél is előfordul, hogy peches esetben örülsz, hogy a tőke visszajön.



Ezek viszont inkább befektetések mint biztosítások, jellemzően a termék is úgy épül fel, hogy egy masszív befektetési rész mellé van egy csöppke kis kockázati, hogy biztosításnak lehessen hivni, és vonatkoznának rá a biztosításokra vonatkozó törvények, szabályok.



Amúgy nem olyan jó termékek, nagyon magas a költség hányad, sokszor jobban jön ki az ember egy kockázati biztosítás+egy bármilyen más befektetés párossal.

2019. jún. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Sosem fizet, azért kockázati.
2019. jún. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tisztán kockázati életbiztosítás általában nem fizet lejáratkor, bár van olyan is, amelyik igen, de erről valószínűleg tudnál. Ha nem megtakarítással egybekötött életbiztosítás, akkor nagy valószínűséggel nem fizet lejáratkor. De nézd meg feltételeket vagy kérdezd meg az üzletkötődet.
2019. jún. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kár keresgélni. A hitelfedezeti biztosítások mind kockázati életbiztosítások, azokon belül is olyanok, amikben a halál és a tartós/végleges keresőképtekenség van leginkább fedezve.


A hitelfedezeti biztosításnál a kutyát nem érdekli egy kéztörés, viszont ez relatív magas esélyű kockázat, így az alacsony árazás érdekében az ilyen dolgokat minimumra húzzák (van ahol egyáltalán nincs), és leginkább arra figyelnek, hogy a tartós kereset kiesés esetén (halál, rokkantság), meglegyen a hitel fedezete.

2019. jún. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt a biztosítóval beszéld meg, mert én Allianznál dolgozom de van sok olyan amit már nem is lehet kötni évek óta de még futnak. Van ami vegyes, nem UL, hitel mellé kötötték és van visszavásárlási/lejárati összege. Ezt így nem tudjuk...
2019. jún. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!