Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » UNIQA-nal van biztosításom....

UNIQA-nal van biztosításom. Éves felmondással megszeretném szüntetni, vissza lehet igényelni valamennyi összeget? És hogyan?

Figyelt kérdés

4éve lesz, hogy kötöttem náluk élet,-és baleset biztosítást. Már tavaly megszerettem volna szüntetni, de "lecsúsztam", mert nem 30nappal korábban mondtam le.

Az egyik biztosító tavaly azt mondta, hogy valamennyi alaptőkét vissza lehet ebben az esetben igényelni. Ezt hogy tudom megtenni? Vagy a biztosító kiküldi, vagy kérvényeznem kell?

Aki jártas ebben, és segít megköszönöm. Lehet rossz információt kaptam, és abszolút nem jár semmi vissza:)



2019. júl. 11. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon nagyban függ attól, hogy milyen biztosításod van.


Ezt amúgy kötvényszám alapján tudod ellenőrizni az uniqa oldalán. Meg elvileg minden évben kell kapnod elszámolást tőlük, abban benne van a visszavásárlási érték is.


Ha megszünteted a biztosítást, akkor meg kell adni egy számlaszámot és visszautalják amit lehetséges. Ha olyan fajta a biztosításod.

2019. júl. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mármint hogy érted milyen biztosításom van?

Élet, és baleset.. vagy ehhez kapcsolódik még valami kiegészítő információ?


Nem szoktam elszámolást kapni, és az UNIQA oldalán se látok sok mindent, hiába lépek be a kötvényszámommal.

2019. júl. 11. 13:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor hívd fel az uniqát és kötvényszám alapján elmondják neked a kérdéses infókat.
2019. júl. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs hozzá megtakarítasi rész, akkor ez csak egy eseti biztosítás, semmit nem kapsz vissza utána.
2019. júl. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kockázati életbiztosításnál alapvetően nincs visszaigénylés, bár vannak kivételek. Én nem ismerek olyan UNIQA biztosítás, ahol lenne, de vagy olvasd el a feltételeket vagy kérdezd meg az UNIQA-tól...
2019. júl. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Biztosításban dolgozom, szóval:

-elég érdekes hogy kötsz egy életbiztosítást és nem tudod miről szól. Ez nem egy lakásbizti, hogy jóvanazúgy, ez komoly dolog.

-bármikor bemehetsz vagy telefonálhatsz, hogy mit kell tudni a szerződésről, ha nincsenek meg a papírok.

-ennyi infóból nem tudunk segíteni. Minden cégnek van 10 féle terméke, mindegyik más feltételekkel.

-ez nem vagyonbiztosítás, bármikor felmondhatod, abbahagyhatod. Díjnemfizetéssel megszűnik aztán ennyi.

-az hogy kapsz-e a pénzt, arról lásd feljebb. Ha csak kockázati mint egy embercasco, általában nem jár pénz vissza, de van kivétel (Allianznál van olyan ahol 5 évente az éves díj felét jóváírják). Ha vegyes, vagy megtakarítás, akkor van benne pénz, erről érdeklődni kell ott.

2019. júl. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Online felületen megszerettem volna szüntetni, de kérik, hogy "eredeti" aláírással küldjem vissza.

Ha nem fizetem be a következő csekket, akkor megszűnik a biztosításom, és ennyi? nem lesz ennek semmilyen következménye?

2019. júl. 22. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!