Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büfénél tisztitószereket hol...

Büfénél tisztitószereket hol kell lejelenteni? Továbbá milyen dokumentumokat kell kitölteni? Anyagghanyad táblázat , árlista, allergén anyag táblázat, összes számlát megőrizni, gyartmanylapok alapanyagokról, takarítási, sütési napló....

Figyelt kérdés

#büfé #lángos #Kötelező naplok vezetése #Tisztitoszer ÁNTSZ jelentés
máj. 22. 20:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Hutiés fagyasztó ellenőrzési napló, személyi higiénia, sütőolaj elszállítása és moslek elszallitasi napló, áru átvételi napló. Kihagytam valamit? :)
máj. 22. 20:46
 2/7 anonim ***** válasza:

HACCP tanácsadó éves 50.000-80-ért megcsinálja Neked ezeket.

Jobb, mint itt több kérdésben összegyűjteni és fabrikálni egyet nyitóra, mivel évente felül kell azokat is viszgálni, meg ahányzsor változik a termékköröd, akkor is vagy a használt tisztítószered (amiből pl kihagytad a biztonsági adatlapokat is ) , ahhoz meg nem is haccp fog kelleni, hanem kémiai kockázatbecslés, ha meg idővel alkalmazottad is lesz, akkor meg munkahelyi kockázatértékelés, érintésvédelmi felülvizsgálat, tűzvédelmi és oktatási anyag is kelleni fog.


Nem a nyitó 50-80.000 Ft-os adminisztrációs díj fog földhöz vágni nyitáskor hidd el ilyen hozzáállással. :-)

máj. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Biutonsagibadatlapok megvannak, kockázat elemzések is. Ugye a munka és tuzvedelmiben benne volt. Van erintesvedelem és a langossutore gázos tanúsítvány is. A haccps - t meg hagyjuk is. Csinált egy haccp tanúsítványt, amin alapból nem az én cégem neve volt. Onnantól elkeudte utána járni és. Csinálni saját magamnak dolgokat, amiket egyébként töltenem kell, de ő nem mondta. Csak 1.pelda a sok közül.... Se butltt9es fagyasztott áru átvételére nem adott nyomtatványt, a hűtő hőmérsékleti naplót úgy csinálta h minden reggel) holott műszak előtt és műszak után is ellenőrizni kell, de igen az én hizzaallasommal van a baj biztosan :D
máj. 23. 02:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Bízz meg egy normális HACCP tanácsadót.


Nem tudom, nekem 4 üzletem volt a pandémia előtt, különböző profilú és 3 különböző megyei telephelyek ( ami talán a Nébih miatt fontos ez inkább, mert attól függ ők mit kérenek, avgy akarnak egyáltalán engedni és hogyan ) , mozgóárusítás, foodtruck, mindig egy céggel csináltattam mindent, sosem volt gondom ilyenekkel amiket itt írsz.

máj. 23. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekem sok hetem és sok álmatlan ejjeles ramemt mindennek utána nézni mi hogyan jó, mi a forma, ahogy egy nyomtatvány ak ki kell néznie, azokat saját magamnak kiszeekesztgetni. Melós volt. Azért kérdezem, hogy van e esetleg valami még. A rágcsáló irtást kihagytam, az is meg van persze, meg a szerződés a mohuval, meg a moslek elszállításáról is.
máj. 23. 03:13
 6/7 A kérdező kommentje:
Sütési - felengedesi naplokrol szintén egy szó sem esett. Én néztem utána, én csináltam meg magamnak minta alapján.
máj. 23. 03:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem túl magas óradíjad van akkor, ha erre ennyi időt rászánsz és a végén kiderül, hogy a Nébih majd vagy elfogadja, vagy nem.


Oszd el az 50-80.000 Ft-ot a rászánt órákkal és kijön mennyire értékeled a saját munkádat és szabadidődet. :-)


Láttam már olyat, aki kérte tőlem is a büfékocsihoz a régi Haccp-met "mintának", amikor kiadtam , vagy épp eladtam.

Mondtam neki(k), felesleges ha teljesen más termékkörrel akarja üzemeltetni, úgyis újat kell csináltatni. Ugyanúgy mint vásárláskor is ireleváns, hogy haccpje van a kocsinak, ha az üzemeltető változik, változik vele együtt minden is, kivéve ha céggel együtt veszed meg.



Nekem bőven elég ha tudom, nyitás előtt 2 héttel megigénylem, egy héten belül jön .pdf-ben és nyomtatva is, a Nébihnek meg volt hogy még sok is volt, amit tartalmazott így mindig csont nélkül átment, az akkor meg külön engedélyezéshez kötött folyamaton. Hozzátszem, a Nébih is megcsinálja már pár 10 ezer forintért azóta, ha kéred tőlük, és úgy ahogy ők szeretnék és elfogadják önmaguknak.


Se álmatlan éjszaka, se idegeskedés.

máj. 23. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!