Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Aki ert a Nav Tb tartozashoz...

Aki ert a Nav Tb tartozashoz legyszi segitsen hogy ez a tablazat pontosan mit jelent?

Figyelt kérdés

Bementunk a Navhoz, megkaptuk hogy egy evig 17000 forintot kell fizetni, akkor volt olyan 220 korul a tartozas. Azota a parom bevan jelentve de ahogy en latom a tartozas osszege no? Az hogy lehet ha elvileg fizetik utana a tbt?

[link]



2023. okt. 12. 08:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt nem tettem hozza hogy mi is fizetjuk neki a tartozast mar 2 honapja, de azt hiszem az is latszik itt.
2023. okt. 12. 08:31
 2/8 anonim ***** válasza:
Részletes adószámlát kérj le, abból okosabbak tudnánk lenni. Valamint mikortól van bejelentve? Biztosan be van amúgy?
2023. okt. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A reszletest hogy tudom?

Azt hiszem mult honaptol van bejelentve, az hogy biztos e… kap rola papirt. De mondtam neki sztem az meg semmit se jelent.

2023. okt. 12. 09:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor lekéred az adószámlát, akkor ne a listát vagy az adónem egyenlegeset válaszd, hanem a részletest.

Ellenőrizzétek, hogy be van-e jelentve.

2023. okt. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Letoltottem a kivonatot. Nekem ez kinai, de amit ossze raktam belole hogy volt a 211260 ft tartozas. Akkor kervenyeztuk ugye hogy fizessuk reszletbe. Majd en azt latom hogy ez az osszeg le lett vonva 211260 pontosan 07.25en. De utana lettek osszeges pluszba. Neakos 9600 utana, P.mentes Aut. 8000+4860+4750 es meg egy Neak 9600. Ezeknek az osszege 36810 ft pont annyi amennyit befizettem.
2023. okt. 12. 13:21
 6/8 anonim ***** válasza:
A neakos 9.600-ak azok azok, amik a részletfizetés után képződtek a következő hónapokra a bejelentésig. Így látatlanban jogosnak tűnik, de ehhez látni kéne a folyószámlát és a bejelentését.
2023. okt. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A NEAK-kal jelzett előírások azok a kötelezettségek, amit a részletfizetés engedélyezése után íródtak elő, tehát nem része a részletfizetésnek.

211.260 forintra kaptál részletet, ezért az mínuszban levonták, majd pluszokkal előírták a különböző esedékességekre a részletek összegét. P.mentes Aut. az azt jelenti, hogy pótlékmentes automatikus részletfizetésben részesítettek. Vagyis maximum 12 hónap alatt kell rendezned a 211.260 forintot. A 8 000 + 4.860 + 4.750 egy havi részlet összege -> 211.260 : 12 hónap = 17.605 forint. Kerekítéssel pont annyi, mint a három - általad felsorolt - tétel összege.


Ha befizettél 36.810 forintot (gondolom, hogy a végrehajtói manuális letéti számlaszámra), akkor azt mind a részletekre fogják beutalni, így gyakorlatilag előre vagy a részletek fizetésében.

2023. okt. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

... nem tudom, hogy mikor kaptad meg a részletre a lehetőséget, de úgy néz ki, hogy közben előíródott még járulék az adónemre, azért mutat jelenleg hátralékot a folyószámlád.


Ha látnám a részletes adószámládat, konkrétan el tudnám magyarázni, hogy mi történik a kötelezettségekkel és pontosan miért van hátralékod.

2023. okt. 13. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!