Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A húgomat megharapta a kutyánk...

A húgomat megharapta a kutyánk és apám elvitte elaltatni. Senki nem tudta mire készül de már pénteken elvitte és elaltatták. Tudom hogy helyesen döntött, de mégis fáj. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
:(
2016. márc. 27. 22:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:
32%
Allatvedo tragar felnott vs 10 ev koruli gyerek. Gratulalok az erofitogtatashoz. Kiegyensulyozott, potens emberek lehettek.
2016. márc. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
84%

Honnan tudod, hogy 10 éves?

Egy 14-16 évesnek már fel kellene tudni fogni, hogy nem a helyes út az, amit az édesapa választott.

Lehet, hogy nem ilyen hangnemben kellett volna közölni, de ez nem helyes döntés.

2016. márc. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 NikiMiklos válasza:
55%
Igen a nevelés is fontos,de az nem magyarázat hogy szegények vagytok és nincs pénz szakemberre.Nekünk van két kutyánk akik egyáltalán nincsenek betanítva de az egyik(11 éves)mint a kezes bárány,a másik utca kutya.És senkit nem harapott meg.Lehet régebben valami sokk,trauma érhette és így jött ki.Lehet többet kellett volna foglalkozni,törődni.
2016. márc. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a jövőben mindig nagyon figyelj, nehogy játék közben véletlenül megharapd a hugit, vagy egy nagyobbat odacsapj, odéblökd, akármi... gondolom arra sincs pénzetek, hogy titeket neveltessenek, szóval vinne téged is rögtön altatni. Te, ha lesz a családban még egy kisgyerek, akkor meg a hugit is kiteszi az altatásnak?


(Jó troll kérdés volt ez, kár hogy hamar kiestél a szerepedből)

2016. márc. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:
10%

Azért más anyját se kéne szidni! Ez titeket minősít!

Sajnálom a hugod,remélem komolyabb baja nincs.

Ez hogy elaltatátok a kutyát viszont egyáltalán nem volt helyes döntés! Adni kellett volna neki eséjt pl egy menhelyen,fatavédőknél...! A kutya ösztönlény és ha nem nevelitek meg (amihez nem kell pénz),akkor ne várj csodát.

Sajnálatos h megharapta a hugod,de ez csak is azért van mert nem neveltétek meg!

Mielött jönne a buta hozászolás,engem már harapott meg idegen kutya. Feljelentettük a gazdát és a kutya hivatalos uton se lett elaltatva.

2016. márc. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:
19%

Kedves Utolsó!


1, senki nem anyázott. Szidtuk a kérdezőt az apukáját de az Anyukája fel sem jött...

2, tanulj meg helyesen írni, mert alig lehetett ezt értelmezni.

2016. márc. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
65%

Kretén család!


Ne tartsatok állatot, ha nem értetek hozzá! Remélem többet nem esik áldozatul egy állat sem az ostobaságotoknak!

2016. márc. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 anonim ***** válasza:
32%

Nem akarom a Kérdezőt védeni, mert nem hangzik úgy, hogy kimerítették az összes lehetőséget, mielőtt az altatás mellett döntöttek. (Merült fel bennem néhány kérdés és kétely az alapján, ahogy leírtad a történteket, de a többiek már eleget piszkáltak.)


Így én is azt javaslom, amit az előző válaszolók: ilyen anyagi helyzetben ÉS ilyen hozzáállással ne tartsatok több állatot.

Szerintem, ha már lenyugodtak a kedélyek érdemes lenne két szakembert is meglátogatni: valakit a húgoddal, hogy mennyire hagyott mély nyomokat a lelkében a harapás, és valakit az egész családdal, aki helyre rakná a család fejét kutyailag (megbeszélni mit miért csinált a kutyátok és megtanítana benneteket értelmezni a kutyák testbeszédét, ami akkor is hasznos, ha sose lesz saját kutyátok).

Viszont...


Gyerekek! Tegye már fel az a kezét, aki szívesen vinne haza kifejezetten problémás, harapós kutyát! Tök normális viselkedésű kutyák is évekig rohadnak a menhelyeken, rehabolni meg messze nem mindegyik menhelynek van lehetősége. Sajnos a helyzet messze nem olyan fekete-fehér, mint ahogy sokan látják.

2016. márc. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
24%
ugy ajánlgatjátok a menhelyet, mintha az maga a paradicsom lenne. Egy ilyen koru kutyát már senki nem fog örökbe fogadni, ott rohadna meg a kennelben.
2016. márc. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó két válaszoló!

Nem minden kutyaotthon szörnyű hely. Az altatásnál még mindig jobb megoldás.

Harapós kutya? Ezt honnan tudod? Azért mert már harapott? Nem tudunk háttér infókat, valószínűleg nem egyik percről a másikra harapott. Főleg egy gyereket. Az is lehet, hogy nem úgy nyúlt hozzá, ahogy azt kell. Nem kell elítélni ilyen alapján egy kutyát.


Ettől függetlenül fel kellene jelenteni az apukát s az állatorvost is. (Bár normális állatorvos egészséges állatot nem altat, így én abban sem vagyok biztos, hogy nem a zseniális apuka intézte el a kutyát)


Kérdező, ezt azért említsd meg otthon!!!


S vigyázz, nehogy rosszat csinálj, mert Te is repülsz!

2016. márc. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!