Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A húgomat megharapta a kutyánk...

A húgomat megharapta a kutyánk és apám elvitte elaltatni. Senki nem tudta mire készül de már pénteken elvitte és elaltatták. Tudom hogy helyesen döntött, de mégis fáj. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
:(
2016. márc. 27. 22:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
58%
Hajjajj! Akkor tulajdonképpen rajtad kívül szinte mindenki rettenetesen frusztrált, plusz "a többség hülye és csak én vagyok az okos!" 😂
2016. márc. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
30%

Dehogy is en vagyok a hulye csak vicceltem:)

Tulajdonkeppen nektek van igazatok...azt a kutyat ki kellett volna tuntetni a hosies tetteert. Dehogyis a kutya problemas,nem is elbaszott ideggyenge kutya,a gazdi a hibas. Szerintetek ot kellett volna elaltatni ugye?!

Jar a nagy pofatok de csak youtuberol ertetek a kutyaneveleshez.

Van egy szobacirkalotok vagy valami kis zsebkutyatok(a tobbsegnek) es osszatok az eszt pedig nem lattatok meg igazabol veszelyes kutyat.

Nem fogjatok fel hogy itt nem a huje elmeletekrol van szo hanem embereletrol? Nalunk az ilyen kutyat lelovik es helyesnek tartom mivel remenytelen eset ha mar ketszer tamadott csaladtagra es raadasul gyerekre!

Nekem is van kutyam es nem egy zsebkutya hanem Kozepazsia es egy nagyon kemeny,domonans egyed. Nagyon szeretem,mindent megteszek,hogy jol erezze magat viszont van egy masfel eves gyerekem is es ot megjobban szeretem ami szerintem normalis dolog.

Es bevallom nektek,hogy amint az elso tamadasi szandekat mutatna a gyerek fele azonnal elaltatnam! Mert ha megprobalta meg is teszi elobb utobb es egy ilyen kutya nem jatek hanem egy gyilkos fegyver.

2016. márc. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:
72%

Úristen, RudyV, nem voltál ott, nem láttad a körülményeket... Arra nem is gondolsz, hogy (mivel kérdező se győzte hangsúlyozni, hogy ez egy örökölt kutya volt), hogy úgy kellett a kedves családnak, mint púp a hátukra? Honnan tudod hogy nem egy másfél méteres láncon tengette a napjait? És ha a kislány úgy nyúlt hozzá, hogy nyúzta, tépte? És ha anyukát is azért harapta meg mert épp belerúgott mert útban volt? Azt se tudjuk, hogy egy 20 kilós vagy egy 5 kilós kutyáról beszélünk-e...


Ha egy "elbaszott ideggyenge kutya" lett volna, akkor magukhoz se vették volna! Nem vitték volna haza 2 gyerek mellé! Vagy szerinted ezt bevállalta volna bárki is?


De akármerről nézzük, MIT KERES a 4 éves gyerek egyedül a kutyánál?? Véletlenül nem a szülő dolga lenne vigyázni a gyerekére? Vagy már ez is a kutya hibája? Mindenki tudja, hogy kisgyereket nem hagyunk felügyelet nélkül állattal, de ezek szerint mégsem mindenki...


De ha olyan a kutya, amilyennek te állítod be, akkor miért várták meg hogy újra harapjon? Jól írtad, gyilkos fegyver, ha a gazdi b aszik megtanítani neki, hogy mit szabad és mit nem, a kutyának egy falkavezérre van szüksége. Ahogy a neveletlen, elkapatott kölykökből is bűnözők lesznek.


És nem, nem ez volt a helyes megoldás, hogy nyomban megöli a kutyát, ami egyébként bűncselekmény is volt. Az állat az állat, nem támad ok nélkül. Szeretetben, gondoskodásban érdekes hogy egy kutya sem "kattan" meg...Márpedig ez a gazda kötelessége! Vagy akkor ne tartson állatot!

2016. márc. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:

RudiV az utolsó válaszában kiemelte, hogy ha egy ilyen kutyáról lett volna szó, azt azonnal menhelyre kellett volna adni.

Normál helyzetben az altatás helyett.

És igen, a menhelyeken hónapokig, évekig rehabilitálnak 1-1 kutyát, ha kell. Jártál te már valaha menhelyen?

2016. márc. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:
20%

Elozo igazad van de itt mas a helyzet szerintem.

Bevallaltakmmert tudatlanok voltak,tobb mint valoszinu,hogy a nagypapa sem nevelte helyesen a kutyat es voilla... Viszont az a kutya mar remenytelen es kar azonnfilozni,hogy mit kellett volna tenni...hiaba ugattok itt(egyesek),hogy a kutyat nevelni meg bla bla...

Jelen esetben MAR KESO! Es egy ilyen esetben ami sajnos nem egyedi es sokan bacnak el kutyat de hat igen,ilyen esetben a legjobb megoldas az altatas mert a helyzet csak rosszabb lenne es lassuk be egy ember elete megiscsak fontosabb egy kutyaenal,barmennyire is szeretjuk a kutyat.

Mellesleg meg sem fordult a fejemben,hogy egy 5kilos kutyarol lenne szo...

2016. márc. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
25%

Hagyjátok, felesleges RudyV-nek magyarázni! Az írásából kitűnően látszik, hogy mennyire unintelligens! Aki nem tud szofisztikáltam megfogalmazni egy véleményt, nem tud helyesen írni, arra kár egy percet is áldozni!


Rudykám, vezesd le otthon az energiáidat! ;)

2016. márc. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:
70%

A kutyát nevelni igenis lehet.

Az első harapás után kutyaiskola.

De mivel ők egy szegény, rászoruló család kisgyerekkel->menhely.

Bizony néhány hónap alatt kezesbárányt nevelnek az általad leírt agresszív kutyákból. Ha nem hiszed, kérdezz meg ott dolgozókat, önkénteaeket. 😉

2016. márc. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
25%

Utolsokam tevedsz:)

Egy viselkedesproblemas kutyabol igen lehet kezesbaranyt nevelni.

Egy agressziv kutyabol mar kemeny dio...foleg az ilyen "tukormodszer" meg mittom en milyen csodamodszerek amik jatek kutyakra jok ugyan de igazi kutya feladna a lecket.

Ti lattatok mar igazan bevadult kutyat aki kepes megolni is az embert?

Nem hiszem,csak osztjatok itt az eszt. A kutyaitok is taposok akar ti:)))

Nalatok egy kemeny kutya az aki a "kutyafuttaton" ramordul a tarsara:)) futas vele kutyasuli mert problemas a kicsi draga:)))) panelbe tartotok elpuhult kutyakat es caesar milan videot neztek,hogy "idomitani" tudjatok a szobacirkalotokat:)))

Na pussz pussz,elegem van beloletek.

Es kedves kerdezo,nemis ketelkedj! Helyes dontes volt.

Majd lessz egy masik kutyad,kiskoratol te neveled es hidd el tulteszed magad ezen az eseten. Remelem a hugod meggyogyul es nem marad vissza neki sem lelki sem fizikai teren semmi.

2016. márc. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
23%

67 te felfogtad mit irtal?!

"Elso harapas utan kutyaiskola..."

Ha valaki nem kepes megnevelni a kutyajat akkor ajanlom az elso harapas elott a kutyaiskolat. Az elso harapas utan meg altatas!

Vagy neked ha megcsonkitana a kutya a gyerekedet akor elvinned kutyaiskolaba aztan meg szepen hazavinned es megmagyaraznad a gyereknek,hogy ez a kutya mar megjavult!?

2016. márc. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:
82%

Istenem...

Ha agresszív kutya, azonnal. De egy agresszív kutya nem kétszer harap, hanem amikor tud. Sőt, ha agresszív kutya lenne, aki veszélyt jelent a kisgyerekre, akkor a kérdés úgy szólt volna, hogy "majdnem megölte". Ez a kérdés úgy hangzik, hogy a kishugyi "kicsit megcibálta" a kutyát, az meg odaharapott.

Tudod, engem támadott már meg kutya. Jártam "telepen" ahol nincs normális kerítés a házak felénél, a kutyák tényleg agresszívek. Fogtam is már be agresszív kutyát és láttam milyen lett. Tudod, a világ nem csak az, amit gondolsz, sőt. Az, amit mi kár tapasztaltunk.

2016. márc. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!