Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az a Gyermektelen adó?...

Mi az a Gyermektelen adó? Lehet, hogy lesz ilyen is?

Figyelt kérdés

Ma hallottam erről elsőnek,a naplóban.

Én anyuka vagyok,de ezen még én is kiakadtam!

Mi a véleményetek erről a témáról?

Vajon tényleg,képesek ezt bevezetni?


2010. szept. 12. 20:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
90%

Eleve az is kérdéses ebben a helyzetben, hogy vajon csak nők fogják-e fizetni vagy párok. És ha iskolába járok? És ha nem lehet gyerekem? És ha nyomorban élek és nem akarok oda gyereket szülni? Vagy olyan testi fogyatékosságom van, hogy nem tudnám önállóan felnevelni?

Már bocsánat, de egy gyerekre előteremteni a megfelelő körülményeket sem egy-két év.

És akkor majd jönne az, hogy családon belüli erőszak meg elhanyagolt gyerekek.... Szerintem lehetetlen egy ilyen törvényt létrehozni, de gratulálok annak aki ilyesmin gondolkozik. Rúgjunk bele még egyet a magyar emberbe, még nem volt neki elég...

20/L

2010. szept. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy ez eleve zsákutca: vagy nem szülsz és fizeted az adót vagy szülsz, de a gyerek úgy szint nem két fillér.
2010. szept. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 anonim ***** válasza:
80%

Ez úgy röhejes, szánalmas és nevetséges ahogy van, és megvalósíthatatlan. Legalábbis nagyon remélem. Ekkora diszkriminációt nem tűrne el az ország. Gondolom nem én lennék az egyedüli, aki fogná magát és lelécelne külföldre. Ennyi erővel már el kéne venni a családi pótlékot azoktól a cigány családoktól, akiknek 2-nél több gyerekük van... Mert ezzel nem éppen a magyarságot "szaporítják".

Ja és 20:55-ös, akkor a gyermektelenek adózzanak duplán vagy mivan?

2010. szept. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, nekem is van egy ismerősöm, aki a nővéreddel egyidős (lehet, hogy ugyanaz, nem tudom), és sorra rázzák át a pasik, sőt, most még a tanulmányait is ő fizeti, mert egy volt munkáltatójának volt pofája tanulmányi szerződést kötni vele, aztán így elküldeni, pedig nem csúszott meg a tanulmányokban, ugyancsak albérletben él, együtt dolgoztunk majdnem egy évet egy munkahelyen (külsősként az egyik osztályon, majd belsősként rövid időt egy másik osztályon), most megint munkanélküli (tőlem 1 hónappal később váltak meg ugyanonnan), így hogy merjen gyereket vállalni...?
2010. szept. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:
86%

Az gáz, hogy megint csak a nőket b.sztatják. A gyermektelen nő miért rosszabb, mint a gyermektelen férfi?


Egyetemi diplomám van, több nyelven beszélek, férjem is. Folyamatban van a külföldi munkavállalásunk, max. 1 éven belül összejön. Rengeteg hozzánk hasonló képzett, (magyar viszonylatban) jól kereső fiatal teszi ugyanezt. Ez az, Magyarország, üldözd el a nettó adóbefizetőket, majd a végén csak a segílyesek meg a nyugdíjasok maradnak, de hogy a járandóságukat ki fogja fizetni, azt nem tudom. Nem akarunk megöregedni itt, nem akarunk gyereket vállalni itt. Itt 20 éve SEMMI nem változott. Mi a garancia arra, hogy a következő 20 évben fog?

2010. szept. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 A kérdező kommentje:

Igen!Mindenki,aki teheti költözik külföldre,de én nem tehetem,pedig szerettem volna.Lett volna lehetőségem.Egyedül nevelem a picit,és nem jó ha elszakítom az itthoniaktól.Esetleg,ha nagyobb lesz.

Egyébként én is menekülnék itthonról!

2010. szept. 12. 21:14
 27/86 anonim ***** válasza:
83%
Ennél kérdésnél nem csak a nőket kell elővenni. Ennyi erővel fizessen az a férfi is, aki például 30 éves koráig nem nősül meg, és nem csinál legalább egy gyereket. Szerintem azon aggódnak, hogy nem lesz elég dolgozó ember, akitől adót vonjanak, csak nyugdíjasok, meg segélyeken élők. Hát én sem akarok itt megöregedni.
2010. szept. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim ***** válasza:
32%
Majd mentek Kínába, ott pont azt támogatják aki nem vagy csak 1 gyereket vállal.:DD
2010. szept. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem a riporternő utolsó mondatában volt a lényeg: a cél az, hogy legyenek gyerekek, és az eszközön vitatkozni kell.

Ehhez mondjuk jó lenne 1) visszaadni a házasságba vetett hitet és a rangját 2) a visszatérő anyáknak munkát adni és 3) sokkal jobban támogatni a gyerekeseket.

Én azzal alapvetően egyetértek, hogy AKI NEM AKAR GYEREKET (tehát nem az, akinek nem lehet) és már nem tanul, az igenis adjon valami kompenzációt. Mindennek legyen ára: a gyerekes család életképnek, és ugyanígy a szingli - soha nem akarok gyereket életformának is. Mert rohadt könnyű nem szülni, és évente pasit/nőt cserélni, majd 40 évesen sikoltozni, hogy nem lehet gyerek - te jó ég - elkölteni egy rakat pénzt lombik programra (és itt most nem arról van szó, aki betegség miatt nem tud szülni) és végül mások által felnevelt emberek adójából és pénzéből éldegélni nyugdíjas korban (és jártatni a szánkat, hogy milyen igazságtalan az élet)!

Pont az az egyik probléma, hogy szét fog esni a nyugdíjrendszer, mert nincs aki fenntartsa! Gondolkozzatok!

2010. szept. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 anonim ***** válasza:
86%
21:36 - Ha valakinek nem jön össze egy párkapcsolat, de akar gyereket, de akárkinek nem szül, azzal mit csinálnál? Mert ha valaki szerencsés, az könnyen beszél, de én pl. nem vagyok szerencsés a szerelemben.
2010. szept. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!